четвер, 25 квітня 2024 г.

Замглавы КГГА рассказала о положении дел со столичными детскими садами

Замглавы КГГА рассказала о положении дел со столичными  детскими садами

В Киеве сложилась ситуация, когда родителям деток, чтобы попасть в детский сад, необходимо занимать очередь за несколько лет до планируемого события. Так, по состоянию на май 2015 года первоочередного устройства в дошкольные учебные заведения Киева требуют более 14 тысяч детей.

Об этом KV стало известно из интервью заместителя председателя КГГА Анна Старостенко порталу "Gazeta.ua" 

Старостенко отметила, что причины такой переполненности достаточно объективны. "Во-первых, невыполнение застройщиками своего обязательства наряду с жилыми комплексами строить объекты социальной инфраструктуры, использования детсадов не по целевому назначению, а в прошлом году киевские детсады пополнились дети переселенцев, принимают без электронной очереди. Так, на сегодня в детсады Киева зачислены более 2700 таких детей ", - пояснила чиновник.

При этом Старостенко добавила, что в настоящее время городская власть работает над увеличением количества детсадов в городе. "Начиная с прошлого года власти просматривают договоры аренды и возвращают те помещения, которые использовались не по своему целевому назначению. В общем, мы уже насчитали 57 таких помещений. Так, в Соломенском районе уже идет реконструкция детсада № 383. 12 лет его помещение предоставлялось в аренду совсем не под детсад ", - рассказала заместитель мэра.

Кроме того, власти намерены освободить дополнительные места для дошкольников в учреждениях, помещения которых совмещают и школы, и детсады. В частности, учеников планируется перемещать в соседние школ.

"Только за 2014 нам удалось восстановить 3500 мест, что равно открытию 74 групп или 12 детсадов", - заверила Старостенко и напомнила, что Минздрав и уже дало согласие на открытие детсадов во встроенных помещениях жилых домов.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

В общем к новому учебному году в Киеве планируют реконструировать 3 детсада: № 383 на ул. Гарматной, 41 в Соломенском районе (на 160 детей) и по одному в Голосеевском и Дарницком районах.

Старостенко также призвала родителей, у которых требуют взятки при устройстве ребенка в детский сад, обращаться в райуправления образования, в Департамент образования, и к ней лично.

"Мы будем вместе с правоохранительными органами проверять эти инциденты", - сказала чиновник, подчеркнув, что никто не имеет права выбивать из родителей так называемые благотворительные взносы.

"Все благотворительные взносы - добровольные. Никто не вправе требовать от родителей средств, уплата которых не предусмотрена законом, ни другие родители, ни педагоги", - подытожила Старостенко.

КиевVласть

Кристина Шевченко

Теги: новости киева, детский сад, старостенко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.