понеділок, 6 травня 2024 г.

Забудовнику, який зніс 200-річний будинок на Ярославській, столична влада надала ділянку на Деміївці, - активіст

Забудовнику, який зніс 200-річний будинок на Ярославській, столична влада надала ділянку на Деміївці, - активіст

Забудовник, який став відомим завдяки знищенню 200-річного будинку на Подолі по вул.Ярославська 13-Б, також володіє земельною ділянкою у Голосіївському районі столиці.  Ділянку по вулиці Деміївській, 22-а “бізнесмен” отримав у 2021 році начебто для “розміщення будівель автомобільного транспорту”. 

Про це, як передає KВ, йдеться в дописі на Facebook-сторінці київського блогера Володимира Бондаренка. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як зазначив Володимир Бондаренко, “подільський геродот” Сергій Боярчуков також володіє ТОВ "РІТ-УКРАЇНА", якому в 2021 році  Кличко передав із земель комунальної власності територіальної громади Києва земельну ділянку по вулиці Деміївській, 22-а, площею 0,0742 га (кадастровий номер 8000000000:79:142:0006).


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Ділянку передали для, начебто, розміщення будівель автомобільного транспорту. 

“При цьому з 2011 року заборонено передавати в оренду комунальні ділянки на яких немає нерухомості. Можна тільки через земельний аукціон, інвестконкурс чи потреб комунальних підприємств”, – зауважив Бондаренко.

Він додав, що у супровідних документах на виділення цієї земельної ділянки написано – “у межах цієї земельної ділянки розташовані: переносний павільйон охорони та огорожі”. Насправді, звернув увагу активіст, ділянка була абсолютно порожньою.

“Тобто будь-який охочий може зайти на порожню комунальну ділянку, що сподобалася, поставити на неї пересувний маф або причіп-купаву, обгородити парканом і звернутися до Кличка за відведенням землі”, – задає риторичне питання Бондаренко.

Він також додав, що Боярчуков брав участь у заволодінні нерухомістю на вулиці  Богдана Хмельницького 34-Б  "для готелю братів Кличків".

Нагадаємо, ДБР відкрило кримінальне провадження щодо приватизації нежитлового будинку по вул. Богдана Хмельницького, 34Б, який міський голова Віталій Кличко фактично “віджав” у громади на користь фірми свого брата Володимира ТОВ “Віт-Плюс”. Раніше, у жовтні 2013 році Київрада всупереч наявності інвестиційного договору без конкурсу передала зазначену будівлю в оренду ТОВ “Альтернатива” для розміщення в ній бібліотеки та музею (орендна ставка – 2%, строк оренди – 2 роки 364 дні).За даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ "Альтернатива" входить в групу компаній “Алексєєв, Боярчуков та партнери”, а кінцевим бенефіціаром значиться Сергій Боярчуков. 

Як інформувала KВ, на вулиці Ярославській в ніч на 10 серпня забудовник зніс 200-річну садибу, яка була зразком київської житлової деревʼяної забудови ХІХ ст. Активісти зазначають, що будинок на Ярославській 13,Б  це садиба, яка є зразком першої забудови Подолу після великої пожежі 1811 року. Побудова датується орієнтовно першою половиною ХІХ ст. 

Читайте: На Подолі вночі знесли 200-річний будинок

Реагуючи на подію та обурення киян, мер столиці Віталій Кличко заявив, що влада готує звернення до правоохоронних органів щодо перевірки законності дій  власника по знесенню 200-річного будинку по вулиці Ярославська, 13 Б. Також він пообіцяв що буде ініційовано розірвання Київрадою договору оренди на згадувану будівлю. У свою чергу забудовник Сергій Боярчуков заявив, що будинок, який йому належить багато років, не включений до Єдиного реєстру пам’яток архітектури. Боярчуков навіть розкрив “страшну таємницю”: у цьому будинку був розташований витверезник, тому, на думку бізнесмена, будівля не має історичного значення.

Читайте: На знесення 200-річного будинку на Подолі міська влада не давала жодних дозволів чи погоджень, – Кличко

Фото: Facebook Володимира Бондаренка

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини києва, Віталій Кличко, земельна ділянка, забудовники, Сергій Боярчуков, деміївка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.