неділя, 16 червня 2024 г.

За катування колишніх учасників АТО під час окупації Київщини судитимуть сержанта мо рф

За катування колишніх учасників АТО під час окупації Київщини судитимуть сержанта мо рф

Київською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно сержанта 83 окремої гвардійської десантно-штурмової бригади мо рф, який катував двох учасників АТО. За даними правоохоронців, у катівні в підвалі школи в окупованій Катюжанці рашист утримував людей впродовж декількох днів погрожуючи розстрілом, б'ючи, катуючи та не даючи їжі й води.

Про це, як передає KВ, йдеться у повідомленні пресслужби Київської обласної прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Ювенальні прокурори Київської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт в порядку спеціального досудового розслідування стосовно сержанта 83 окремої гвардійської десантно-штурмової бригади мо рф за фактом порушення законів та звичаїв війни  (ч. 2  ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України)”, – йдеться в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що у лютому – березні 2022 року під час тимчасової окупації Катюжанки Вишгородського району, військовослужбовець рф, перебуваючи на посаді водія стрілкового взводу, проводив обшуки будівель села.

Озброєний окупант незаконно затримав двох чоловіків – колишніх учасників АТО. Він погрожував їм вбивством і вимагав повідомити інформацію про розташування позицій ЗСУ, місце перебування учасників АТО, працівників правоохоронних органів та проукраїнськи налаштованих громадян.

Згодом рашист змусив чоловіків спуститися до підвалу місцевої школи, на території якої розташовувалось приміщення для катування. Там впродовж декількох днів продовжувався незаконний допит затриманих з метою одержання інформації на користь окупаційних військ. Їм погрожували розстрілом, били та катували, не давали їжу і питну воду.

Нагадаємо, у листопаді 2022 року правоохоронці повідомили про підозру військовослужбовцю рф у катуванні учасників АТО. Було встановлено, що сержант Василь Полтінін, у складі 83 окремої гвардійської десантно-штурмової бригади мо рф, брав безпосередню участь у актах збройної агресії на території Катюжанки Вишгородського району Київської області.

Як інформувала KВ, у Катюжанці під час окупації також “відмітились” колишні народні депутати від "Партії регіонів" Олег Царьов та Володимир Олійник. У селі зрадники записували інтерв’ю для пропагандистських ЗМІ країни-агресора, в яких називали українську владу “нацистами”, виправдовували російське вторгнення, пропагували ідеї "руського міра" тощо.

Читайте: Колишнім нардепам -”регіоналам” Царьову та Олійнику повідомили про підозру в держзраді й незаконному перетині кордону

Фото: Київська обласна прокуратура

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини київщини, новини київської області, війна, прокуратура, суд, агресія рф, воєнні злочини, окупація, військовослужбовець, катюжанка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.