субота, 27 квітня 2024 г.

Хрущевки в Киеве решили не сносить

Жителям старых домов Нивок, Дарницы и Святошино можно расслабиться — сносить хрущевки не собираются. Вместо этого дома будут лишь утеплять и модернизировать.

“Пока что финансовых возможностей на снос и постройку новых домов нет. Поэтому мы запускаем проект по санации старых домов”, — сказал заммэра Александр Мазурчак. Проще говоря, хрущевки будут лишь утеплять, менять в них крышу, вставлять в окна стеклопакеты. Для этого людей выселять не будут.

Как сказала разработчик концепции Генплана столицы до 2025 года (в нем пока что остается вариант сноса хрущевок) архитектор Татьяна Нечаева, снос домов невыгоден для инвесторов: мало того, что надо вывозить целые горы строймусора (от одной пятиэтажки гора кирпичей будет высотой в 7 метров), так еще нужно будет прокладывать новые коммуникации — ведь население в микрорайоне после строительства многоэтажек увеличится в 2—2,5 раза, следовательно, им нужно больше воды, электричества и тепла. Да и дороги пришлось бы расширять в 2—3 раза.

По словам Мазурчака, санация одного устаревшего дома обходится в 2—2,5 млн гривен (для пяти- и девятиэтажек), а снос со строительством — в 10 раз больше. В мэрии говорят, что проект по модернизации двух домов запустят в самое ближайшее время, а все 3 тыс. старых домов смогут обновить в ближайшие 3—4 года.

ПИОНЕРЫ. В качестве эксперимента в Киеве модернизировали пока что лишь один дом на Туполева, 20-Д… да и то только два подъезда из шести. Инвестор отселил 30 семей на два года во временное жилье, а затем они въехали в перестроенные свои квартиры. За счет перепланировки квартир жилая площадь значительно увеличилась. Кроме того, в доме утеплили крышу, стены, поставили стеклопакеты и отремонтировали лестничные клетки. Но дальше дело не пошло.

Как сказали в Шевченковской РГА, с началом кризиса инвестор потерял интерес к проекту. Да и жители хрущевок уже не горят желанием. “Люди боятся идти жить во временные “квартиры”: на самом деле там общежитие, почти никаких удобств. Причем обещали, что временно жить придется полгода, а затянулось на все два”, — сетует пенсионер Дмитрий Грабовский, житель Туполева, 20-Д, до которого очередь по модернизации так и не дошла.

Но его соседке Галине Примаченко повезло: “Меня с дочкой из 44-метровой “двушки” переселили в переделанную 61-метровую, сделали обширный холл, разделили ванную и туалет, расширили кухню”.

ХРУЩЕВКИ ОБНОВЯТ ПО НЕМЕЦКОЙ СХЕМЕ. Александр Мазурчак говорит, что киевские хрущевки будут обновлять по примеру домов Берлина. Там устаревшие жилдома начали санировать еще в 1990 году, и в проект уже вложили сотни миллиардов марок и евро. В домах (практически такие же, как наши хрущевки) утеплили кровли и чердаки, фасады, заменили окна и балконные двери, обновили систему отопления и поставки горячей воды, вентиляцию.

По материалам Сегодня

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.