п'ятниця, 19 липня 2024 г.

Власти “неохотно” одобрили повышение стоимости проезда в столичных маршрутках

В Киеве стали дорожать маршрутки. Пока изменения коснулись нескольких маршрутов, но перевозчики говорят, что это может стать тенденцией. Власти говорят: все законно.

Вчера появились объявления о том, что с 11 февраля поднимается стоимость проезда — с 2,5 грн до 3 грн на маршрутах №401 и №438, и с 2 до 2,5 грн — в №600 и №193. Все маршруты принадлежат одному перевозчику — ЧП “Поспишиленко”, пишет “Сегодня”.

По словам перевозчика, новые тарифы три месяца согласовывались с Главтрансинспекцией, а стоимость проезда — вынужденная мера.

“Мы доведены до крайности, просим пассажиров нас понять. Цена не менялась 4 года, за это время топливо подорожало с 7 грн до 9,50 грн, увеличилась зарплата водителям, не за что обновлять автопарк”, — сообщили нам в ЧП. Кроме того, на днях с 2 до 2,5 грн подорожал проезд в маршрутке №230 (ул. Ирпенская — ул. Крещатик) ЧП “СоюзАвто”, где такие же причины.

Первый замдиректора Департамента транспортной инфраструктуры КГГА Иван Шпилевой говорит, что действуют перевозчики законно. “Мы с неохотой дали свое одобрение, но перерасчет у них велся согласно методике, разработанной Минтрансом, и повлиять на решение ЧП мы по закону не имеем права. Из-за ужасных дорог у “Поспишиленко” за месяц буквально развалились семь машин”, — говорит Шпилевой. По его словам, он не исключает, что остальные частные перевозчики могут поднять цены. Разве что в КП “Киевпасстранс”, которое контролирует около трети из 2500 киевских маршруток, уверяют, что тарифы не изменятся. Об этом нам сказал замгендиректора КП Сергей Литвинов.

МАКСИМУМ – 3 ГРИВНЫ

В других компаниях говорят, что тоже готовы поднять цены — мол, в договорах с КГГА у них прописан предельный тариф — 3 грн, до которых они могут подтянуться. Хотя президент ассоциации перевозчиков Киева Валерий Липецкий  уверил, что вопрос скорее политический.

“Ростом цен, конечно, мы никому не сделаем хорошо, но мы не исключаем, что кто-то пойдет на это. “Богданы” на последнем издыхании и высасывают сотни тысяч на ремонт. У большинства частников нет договоров, которые заключаются после проведения конкурса, а его уже не проводят 3 года. Никто не хочет брать в кредит новые машины, потому что в любой момент нас могут выбросить с маршрута”, — говорит Липецкий.

Иван Шпилевой объяснил, что до проведения тендера перевозчикам придется потерпеть пару месяцев. “Да, часть перевозчиков работает без договоров. Но своим распоряжением мы дали им право это делать до проведения конкурса”, — сообщил Шпилевой. Сейчас в КГГА, как мы уже сообщали, готовят новую транспортную схему, часть дублирующих маршрутов может исчезнуть.

Напомним, всего год назад власти уверяли, что обновление и увеличение количества подвижного состава коммунального транспорта улучшит качество обслуживания и комфорт, а также уменьшит время ожидания пассажиров на остановках.

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.