п'ятниця, 3 травня 2024 г.

Владу Бучі звинуватили у вивезенні зброї, призначеної для тероборони

Владу Бучі звинуватили у вивезенні зброї, призначеної для тероборони

Волонтерка родом із Бучі та ексрадниця Міноборони Дана Ярова в ефірі популярного шоу заявила, що активістів у Бучі залишили без зброї під час наступу рф. І це у той час, коли міськрада мала зброю для тероборони. Місцеві військові зверталися з відповідними списками для її одержання – та їм відмовили. Більш того, волонтерка стверджує, що весь військкомат та ця зброя були вивезені з Бучі на третій день зіткнення з рф. Мер Бучі Федорук спростовує звинувачення у свій бік і вже готує судовий позов про захист честі та гідності. 

Про це KВ дізналася із відеосюжету “Шоубісики” на YouTube-каналі блогера Богдана Буткевича.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Я знаю, що відбулось в Бучі. Знаю, що в Бучу була завезена зброя для ТРО. Хлопці, атошники, афганці звернулися до Бучанської міської ради з тим, що вони готові захищати, надавайте зброю. Але мер Бучі “злив” списки активістів одразу. І ця завезена зброя, була вивезена з військкоматом на третій день зіткнення з рф”, – говорить волонтерка та генеральний директор компанії “Danaya” з виробництва одягу для військових Ярова.

За її словами, бучанців просто залишили без зброї в заручниках ситуації та фактично можливості захищати свою громаду від ворога. 

Також вона обурилась щодо того, що не були проведені відповідні роботи з бюджетом і не були виділені кошти на потреби армії, враховуючи, що держава за пів року була поінформована про можливий наступ рф. І, тим паче, висловила нерозуміння, чому не було розпочате формування та злагодження територіальної оборони на місцях заздалегідь, і не проведене відповідне навчання збір резервістів. А, відповідно, не відбувалося і їхнього матеріального забезпечення.


У коментарі KВ, голова Бучанської міської громади Анатолій Федорук запевнив, що інформація, поширена Даною Яровою – не просто не відповідає дійсності, а є наклепницькою і такою, що принижує честь, гідність та його ділову репутацію як міського голови, так і  громадянина України. 

“Юристи вже аналізують ці висловлювання на предмет захисту у судовому порядку моїх прав та законних інтересів. Після 24 лютого зброю в місто ніхто не завозив, в місцевому військкоматі нам було видано 5-6 автоматів і по 2 магазини патронів, іншої зброї не було, це дуже легко перевірити компетентним органам”, – говорить він.

За його словами, міською владою були вжиті і заходи для захисту службової інформації, зокрема про ветеранів АТО/ООС, щоб вона не потрапила до рук ворога. 

“Всі ці обставини були перевірені і достеменно встановлені компетентними органами, зокрема і СБУ, тому поширена інформація є недостовірною”, – резюмував очільник громади. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Крім того, варто додати, що в інтерв’ю виданню “Українська правда” після деокупації Бучі Анатолій Федорук розповів, що громада не встигла організувати місцеву тероборону. А учасники тероборони, які були у списках, отримали шість автоматів Калашникова. Але коли виїхав військкомат, то він і це забрав. Тобто без зброї лишилися навіть ті, хто були готові ставати до захисту міста. 

“Частина наших активних громадян, які пройшли війну і просто були патріотично налаштовані, перейшли в батальйон тероборони району, потім поїхали в Капітанівку, потім у Білогородку, частина перейшла до тероборони Ірпеня”, – говорив він в інтерв’ю.

Нагадаємо, як раніше повідомляла KВ, в КП “Ірпіньводоканал” підозрювали владу сусіднього міста Буча у намаганні захопити комунальне підприємство. Керівник КП стверджував, що мешканців Бучі та Ворзеля, які обслуговуються в “Ірпіньводоканалі”, змушували переукладати договори з КП “Бучасервіс”.

Читайте: “Ірпіньводоканал” запідозрив мерію Бучі у рейдерстві

Влада ж Бучанської громади відповіла на закиди щодо рейдерського захоплення КП “Ірпіньводоканал” та переманювання споживачів до КП “Бучасервіс”. У міськраді впевнені, що інформаційні звернення “Ірпіньводоканалу” є ні чим іншим, як маніпуляцією та перешкоджанням діяльності місцевого комунального підприємства.

Читайте: У Бучі відповіли на звинувачення щодо захоплення “Ірпіньводоканалу” 

Фото: bbci

КиївВлада

Інна Міхно

Теги: новини києва, новини київщини, новини київської області, війна, війна росії проти україни, напад росії на україну, рф, буча, скандал, зброя, анатолій федорук, тероборона, бучанська громада, територіальна оборона, озброєння, звинувачення, військкомат

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.