п'ятниця, 3 травня 2024 г.

Відбулося засідання президії конгресу місцевих та регіональних влад, присвячене Харківщині

Відбулося засідання президії конгресу місцевих та регіональних влад, присвячене Харківщині

15 вересня пройшло розширене засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад. Захід удруге провели в новому форматі безпосереднього спілкування з представниками територіальних громад регіонів нашої країни – цього разу Харківської області.

Про це KВ дізналася з повідомлення пресслужби Київоблдержадміністрації.

Повідомляється, що засідання відбулося під головуванням керівника Офісу Президента Андрія Єрмака.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“На початку засідання Андрій Єрмак зазначив, що сьогодні вперше на виконання указу Президента в Україні відзначається День танкових військ. Говорячи про Харківщину, керівник Офісу Президента нагадав, що під контролем російських окупантів залишаються окремі населені пункти трьох територіальних громад Куп’янського району, в Серебрянському лісі ні на мить не вщухають важкі бої. Водночас завдяки неймовірним зусиллям української армії ворога вдалося відтіснити з абсолютної більшості територій регіону, і якраз цими днями відзначається перша річниця славного наступу ЗСУ на Харківщині, під час якого були звільнені Балаклія, Ізюм та Куп’янськ”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також додається, що новий формат засідання президії Конгресу на якому, зокрема, сьогодні присутні наживо та онлайн понад 200 учасників, серед них 115 представників Харківської області, допомагає глибше зрозуміти проблематику кожного окремого регіону.

Як зазначив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба, на минулому розширеному засіданні президії Конгресу, присвяченому Херсонщині, було порушено 18 проблемних питань. Стосовно двох із них уже ухвалені рішення для вдосконалення відповідних процедур, що дасть змогу розв’язати ці питання, 13 перебувають у процесі розв’язання.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль поінформував, що стосовно одного з порушених підприємцями Херсонщини питань зараз разом із Міністерством економіки розробляється механізм відшкодування коштів українським аграріям за гуманітарне розмінування.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук зі свого боку зазначив, що Харківщина, зокрема Куп’янський район, залишається територією, де росіяни й далі завдають шкоди населенню та цивільній інфраструктурі.

“Але попри це Україна докладає зусиль для відновлення життєдіяльності у прифронтових регіонах. Переконаний, що Конгрес місцевих та регіональних влад і запропонований ним формат взаємодії дадуть позитивні результати для досягнення поставленої мети”, – сказав він.

Денис Шмигаль зазначив, що пріоритетом для влади залишається швидка відбудова. Він поінформував, що, зокрема, виділено 3,6 млрд грн на відновлення населених пунктів та інфраструктури житлового й громадського призначення на Харківщині. У пріоритеті – капітальний ремонт шкіл, житлових багатоповерхівок, лікарень. Також у фокусі уваги – підготовка енергосистеми до опалювального сезону, відновлення втрачених потужностей і захист об’єктів енергетики та критичної інфраструктури. На Харківщині відновлюють п’ять мостових споруд, очікується проєктно-кошторисна документація ще на вісім таких об’єктів.

Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що в регіоні проживають 513 тисяч внутрішньо переміщених осіб, яким виплачено 7 млрд грн соціальної підтримки. На виконання завдання Президента України на деокупованих територіях Харківської області відновлено 90% електропостачання та 78% газопостачання. Крім того, реалізуються проекти з відбудови зруйнованих споруд на суму 1,1 млрд грн.

“Під час спілкування з членами Конгресу керівники територіальних громад, районних військових адміністрацій, жителі Харківщини та обласного центру насамперед порушували питання щодо відновлення зруйнованого російськими окупантами житла та критичної інфраструктури. Зокрема, до розмови долучилися жителі села Циркуни – одного з п’яти населених пунктів, які в межах пілотного державного проекту відбудовуватимуть комплексно й за новими принципами. Місцевих підприємців цікавила можливість отримання пільгових кредитів для відновлення діяльності підприємств, зокрема сільськогосподарських, пільгового оподаткування, запровадження державних програм з повернення релокованого бізнесу, надання безповоротних коштів на відновлення, упровадження додаткових преференцій підприємцям на деокупованих територіях”, – додали у пресслужбі.

Освітяни наголошували на питаннях забезпечення навчального процесу, зокрема надання дітям необхідних гаджетів для онлайн-навчання на деокупованих і прифронтових територіях, комп’ютерної техніки освітянам і учням, особливо внутрішньо переміщеним особам, багатодітним та малозабезпеченим сім’ям. Учасники засідання також приділили увагу проблемі ментального здоров’я дітей в умовах війни.

Підсумовуючи, Андрій Єрмак зазначив, що такі зустрічі покликані допомогти знайти найкращі рішення для жителів українських регіонів.

“В умовах війни неважливих чи другорядних питань немає. Особливо коли вони стосуються життя, здоров’я та якості життя наших людей”, – наголосив він.

Керівник Офісу Президента закликав усіх відповідальних за напрямами особисто контролювати порушені питання та бути готовими поінформувати про результати на найближчому засіданні президії Конгресу місцевих та регіональних влад.

Читайте: Київ та Берлін підписали угоду про партнерство

Фото: пресслужба

КиївВлада

Вероніка Злацька

Теги: новини київщини, харківщина, засідання, Кулеба, шмигаль, єрмак, стефанчук

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.