субота, 4 травня 2024 г.

Василь Хмельницький досі є партнером російського олігарха Аркадія Ротенберга в київському ТРЦ Ocean Plaza

Василь Хмельницький досі є партнером російського олігарха Аркадія Ротенберга в київському ТРЦ Ocean Plaza

В цей четвер, 11 серпня, відкриється столичний ТРЦ Ocean Plaza. Ocean Plaza досі фактично належить другу президента рф володимиру путіна, російському олігарху Аркадію Ротенбергу (на фото ліворуч), який перебуває під санкціями Великобританії, Євросоюзу, США та України. Ймовірно, що Ocean Plaza досі не конфісковано та не передано в управління АРМА тому що співвласником ТРЦ та партнером друга путіна залишається  впливовий український підприємець з політичним минулим Василь Хмельницький (на фото праворуч). Чому правоохоронні органи та спецслужби до сьогодні не звертали уваги на дивні зв'язки Хмельницького – невідомо.

Про це KВ стало відомо з допису київського блогера та журналіста Володимира Бондаренка, який посилається на дані відкритих майнових реєстрів, а також інших відкритих джерел.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

В 2019 році, нагадує Володимир Бондаренко, Аркадій Ротенберг (“друга за впливовістю людина в рф, друг дитинства та гаманець путіна, який збудував “Північний потік – 2” та кримський міст”) продав Ocean Plaza українському підприємцю з різноманітним політичним минулим Василю Хмельницькому.

За словами Хмельницького, наприкінці 2021 року він продав свій будівельний бізнес разом з 33% в Ocean Plaza своєму старому екскомпаньйону, в тому числі, по “Київенергохолдингу” Андрію Іванову. “Андрій ще якусь частку купив, але 51% (в Ocean Plaza, – KВ) точно належать російській компанії (“ТПС Недвижимость” Ротенбергів, – KВ). Якщо влада вирішить, що цей обʼєкт (Ocean Plaza, – KВ) потрібно націоналізувати, значить, так і буде. Важливо, щоб у цьому не було виключення. Це нормально. Це вибір влади”, – заявив в інтерв`ю Forbes.ua Василь Хмельницький.

Аркадій Ротенберг та Володимир Путін (праворуч). <span>Фото: Associated Press</span>

Аркадій Ротенберга та володимир путін, фото АР

Втім, наголошує Володимир Бондаренко, Хмельницький залишається співвласником Ocean Plaza – разом з Ротенбергом.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Сьогодні, 7 серпня 2022 року, я вдивився і, як з`ясувалось… Хмельницький виконує функцію чи то його (Ротенберга, – КВ) номінальника, чи то молодшого партнера”, – написав блогер.

В якості доказів він наводить наступні факти:

  • ТРЦ Ocean Plaza належить ТОВ “Інвестиційний союз “Либідь”, 100% якої належать ТОВ “Авангард-Віларті”, яке на 99,99% належить кіпрській офшорній компанії “Ocean Plaza Project Ltd”;

  • бенефіціарами “Ocean Plaza Project Ltd” записані Сюзанна та Андреа Рішааль Валлабх (родичі лондонського адвоката Ротенберга – Джайпракаша Валлабха) та Василь Хмельницький;

  • директором “Ocean Plaza Project Ltd” є Ірина Чіналієва (07.06.1973 р.р., ідент.код 2682124869), яка також є директором в кіпрській компанії “TPS Avia Holding Ltd”, через яку Аркадій Ротенберг офіційно володіє аеропортом “Шереметьєво”. Співвласниками “Шереметьєво” разом з Ротенбергом є Олександр Пономаренко та Олександр Скоробогатько, які, ймовірно, є вихідцями з кримського ОЗУ “Сейлем” (звідти ж вийшов Сергій Аксьонов – т.зв. “очільник Криму”);

  • Ірина Чіналієва також є директором в інших фірмах Ротенберга – “TPSFinance Ltd” або “Strattondale Enterprises Limited”;

  • рідний брат Ірини Чіналієвої – Чіналієв Володимир Улукбекович – перший заступник гендиректора “ТПС Недвижимость”, який є офіційним холдингом Аркадія Ротенберга в сфері комерційної нерухомості.

Таким чином, зв`язок Василя Хмельницького з гаманцями путіна – Аркадієм Ротенбергом та його поплічниками – виглядає абсолютно прозорим.

Аркадій Ротенберг та володимир путін, Сочі, 2019 рік, фото: Getty Images

Нагадаємо, 11 червня ТРЦ Ocean Plaza планує розпочати роботу. Девелопером ТРЦ Ocean Plaza є Ігор Ніконов. ТРЦ побудовано над магістральним трубопроводом з гарячою водою, що є грубим порушенням містобудівних норм.

Читайте: Прорвавший магистральный трубопровод затопил Ocean Plaza и размыл проезжую часть на Антоновича (фото, видео)

Аркадій та Борис Ротенберги перебувають під американськими, британськими, європейськими та українськими санкціями.

5 серпня Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в Україні конфісковано російських активів на 28 млрд гривень. Відповідний закон Зеленський підписав ще 23 квітня, після затвердження Верховною Радою указу президента про конфіскацію російських активів в Україні.

На думку КВ, 28 млрд гривень – це мізерна сума на фоні того, чим досі в Україні володіють росіяни та їхні партнери-посіпаки.

Читайте: Кабмін пропонує конфіскувати 903 об’єкти, які знаходяться в Україні й належать рф

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Олексій Алтинов

Теги: новини києва, новини україни, ocean plaza, василь хмельницький, володимир путін, аркадій ротенберг, війна росії прои україни, санкції проти росіян, конфіскація російських активів

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.