субота, 4 травня 2024 г.

В столице раскрыли масштабную мошенническую схему с льготными квартирами

В столице раскрыли масштабную мошенническую схему с льготными квартирами

В Киеве борцы с организованной преступностью распутали масштабную квартирную аферу участников организованной преступной группы, которые обманули местный бюджет на сумму свыше 2,5 миллиона гривен.

Работники спецподразделения разоблачили группировку, участники которой на протяжении нескольких лет по поддельным документам получали квартиры на льготных условиях, сообщают в пресс-службе УБОПа.

Злоумышленники подыскивали людей, желающих приобрести жилье, и обещали им помочь получить квартиру в Киеве в рамках социальной программы. Строительство недвижимости финансировалось на 50, 40 или 30%, за счет специального фонда городского бюджета, а остальные средства должны были платить лица, которые находятся на квартирном учете.

За “гонорар” от 7 до 25 тыс. долларов США злоумышленники брали на себя весь процесс оформления недвижимости.

В первую очередь они требовали у граждан формально “откорректировать” свою биографию и социальный статус, начав с замены паспортов. Люди якобы теряли документ и получали новый, после этого их регистрировали в одном из столичных общежитий, о чем отмечалось уже в новом паспорте. Далее их ставили на квартирный учет, заполняя от имени последних все необходимые документы, о чем обычно было известно должностным лицам отдела учета и распределения жилой площади.

Для того чтобы ускорить весь процесс, злоумышленники подделывали документы, которые предоставляли право их “клиентам” внеочередного или первоочередного обеспечения жильем. Например, это могли быть медицинские документы, подтверждающие тяжелую болезнь человека (рак или туберкулез).

Таким образом, люди за короткий период времени получали квартиры, не имея на это никаких законных оснований.

Почти все полученные квартиры сразу продавались.

В ходе проведения оперативно-розыскных мероприятий оперативники УБОП установили причастность группы к совершению мошеннических операций с 36 столичными квартирами.

Закончено досудебное расследование и направлено в суд уголовное производство по ч. 4 ст. 190 (мошенничество), ч. 2,3 ст. 358 (подделка документов, печатей, штампов и бланков, сбыт или использование поддельных документов, печатей, штампов) Уголовного кодекса Украины.

Санкции статей предусматривают лишение свободы на срок до 12 лет с конфискацией имущества.

В настоящее время в отношении фигурантов дела в зависимости от роли каждого избраны различные меры пресечения - от личного обязательства к содержанию под стражей.

фото diggerjournal.ru

Теги: мошенник, квартира, ипотека, афера, убоп

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.