четвер, 28 березня 2024 г.

В Киеве порезали на металлолом уникальный трамвай из музейной коллекции (фото)

В Киеве порезали на металлолом уникальный трамвай из музейной коллекции (фото)

В столице уничтожили уникальный трамвай, который был построен в 1928 году и был одним из первых, которые изготовлялись при СССР. Киявлени его хорошо знали и узнавали, ведь 30 лет он стоял на постаменте возле Куреневского депо. В начале этого года его "спихнули" в трамвайное СТО КП "Киевпастранс" для обновления, однако СТО не имеет квалификации для работы с музейными экспонатами. В итоге там уникальный музейный экспонат беспощадно доломали и порезали на металлолом.

Об этом KV стало известно из сообщения экс-министра инфраструктуры Александра Кавы на его странице в Facebook.

"В Киеве уничтожили уникальный трамвай из коллекции музея городского транспорта. Данный трамвайный вагон был построен в 1928 году. Очень жаль, что чиновники города не умеют ценить историю родного города, хотя с большим удовольствием восхищаются аналогичными музеями в Европе", - написал Кава.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Евгений Демчук рассказал, что трамваи киевского типа 2М, были одними из первых, которые изготовлялись при СССР - с 1928 года. Они имели деревянный кузов, металлическую раму и неповоротную тележку. Модель производилась как для Киева, так и для других городов.

По его информации, в послевоенное время большинство 2М были переданы из Киева в другие города республики в т.ч. Конотоп. Оттуда и вернулся этот вагон в 1986 году и был установлен на постамент возле депо им. Красина.

В декабре 2015 трамвай №919 перевезли в музей - ИЭРЦ (Исторический экспозиционной-реставрационный центр – ред.). Традиционно, его оставили гнить на улице, вскоре выломали все, что было в салоне, а после - проломили насквозь крышу. Так он простоял до 2017 года.

"В начале этого года 2М пытались "спихнуть" в трамвайное СТО КП "Киевпастранс" чтобы они его обновили, однако СТО не имеет квалификации для работы с музейными экспонатами - это обязанность ИЭРЦ , поэтому с трамвая только смогли демонтировать часть деревянного кузова. Весной 2М вернулся в музей, где его снова бросили гнить на улице, хотя и после многочисленных нареканий все же поставили в цех, где пытались ремонтировать. Но опять не справившись, трамвай снова передали в СТО, где его доломали и порезали на металлолом", - рассказал Демчук.

Он подчеркнул, что невозможно "легким движением" отреставрировать 90-летний трамвай. Реставрация - это тяжелая, кропотливая и осторожная работа, которую должны выполнять компетентные лица в специальных условиях. Документируется и реставрируется каждая дощечка.

"Однако ИЭРЦ снова пренебрег мировым музейным опытом и фактически уничтожил бесценный экспонат. Это самый кричащий случай издевательства над транспортной историей Киева! Еще никогда так нагло не уничтожались экспонаты музея!", - написал он.

Читайте: В Киеве снесли дом Колчака (фото)

Фото: страница Киевского музея пассажирского транспорта в Facebook

КиевVласть

Алена Момот

Теги: новости киева, металлолом, историческое наследие, иэрц, киевский музей пассажирского транспорта, вагон 2м, музейный экспонат

четвер, 28 березня 2024 г.
14:45
СБУ затримала високопосадовця Київської ОВА, який збирався шпигувати на користь рф
14:24
В “Інтергал-Буд” діють 2% знижки для військових та медиків на купівлю житла
14:06
Освітяни Козина замовили сухофрукти у ФОПа дорожче, ніж ринку
13:45
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
13:25
Перший рейс здійснив поїзд Прага — Чоп
13:04
У Києві затримали агента рф, який під виглядом капелана планував шпигувати за бригадою десантників ЗСУ
12:44
У Славутичі вирішили завершити опалювальний сезон 31 березня
12:26
Дитсадок на Харківському масиві відремонтують за 206 млн гривень
12:04
Пошкоджений ракетою будинок на Солом’янці включили до переліку на першочергове відновлення
11:45
У Чорнобильському заповіднику незаконно зрубали 100-річні дуби на майже 60 млн гривень
11:22
У Бучі через проведення слідчих дій перекрито рух транспорту на вулиці Вокзальній
11:01
На Київщині з 1 квітня починає діяти нерестова заборона на риболовлю
10:44
Рада оборони Києва ухвалила низку рішень з посилення заходів безпеки
10:26
На Вишневе очікує реконструкція дощової каналізації за 992 тисяч гривень
10:04
За добу втрати ворога зросли на 780 осіб та 31 одиницю бронетехніки, - Генштаб ЗСУ
09:46
Вночі російські терористи атакували Україну 28-ма ударними БПЛА
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.