п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

В Броварском районе запретили собирать деньги со школьников на ремонты и подарки

В Броварском районе запретили собирать деньги со школьников на ремонты и подарки

В отделе образования Броварской райгосадминистрации решили официально запретить сбор денег в школах и детских садах. Отныне пресловутые сборы на “шторы”, “мел” и “окна” вне закона, а все финансовые операции в учебных заведениях должны проходить через независимую от педагогического коллектива бухгалтерию.

Как узнала KV, начальник отдела образования Броварской РГА Людмила Чайка подписала приказ № 01-03/290  “О запрещении сбора средств участниками учебно-воспитательного процесса в учебных заведениях Броварского района”.

“Запретить сбор средств в учебных заведениях Броварского района с родителей, учеников и воспитанников на развитие и содержание учебного заведения, подарки учебному заведению и педагогическим работникам”, - говорится в документе.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Руководителям учебных заведений поручено принимать благотворительные взносы исключительно на добровольных началах и в безналичной форме на счет “Суммы по поручению”. Также благотворители и работники школ обязаны оформлять взносы бухгалтерской документацией.

Учителям-предметникам запрещено осуществлять любые финансовые операции в учебном заведении и предоставлять платные образовательные услуги, кроме тех, которые предусмотрены постановлением Кабмина от 27.08.2010 № 796 “Об утверждении перечня платных услуг, которые могут предоставляться учебными заведениями, другими учреждениями системы образования, которые принадлежат к государственной и коммунальной формы собственности”.

Как рассказала KV начальник департамента образования Киевской облгосадминистрации Вера Рогова, такой запрет в Броварской РГА подтверждает существующее законодательство.

“У нас в сфере образования есть возможность создания благотворительных фондов при учебных заведениях, чтобы деньги родителей школьников не ходили по рукам. Они, родители, имеют право распоряжаться средствами по своему усмотрению, но ни учитель, ни директор школы не имеет права собирать с детей ни копейки”, - рассказала KV Вера Рогова.

Кроме того, управлять этими фондами и отчитываться об их работе должен исключительно независимый человек без вмешательства педагогического коллектива. Кроме того, проходить бухгалтерскую бюрократию должны и репетиторские услуги, предоставляемые учителями.

“Учитель может взять себе платные часы, но, опять же, только через школьную бухгалтерию или бухгалтерию отдела образования”, - добавила Вера Рогова.

Читайте: На реконструкцию учебных заведений Приирпенья потратили более 2,5 млн гривен

Фото взято отсюда

КиевVласть

Оксана Мельник

Теги: новости киевской области, школы, броварской район, школьники, вера рогова, сбор денег

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.