середа, 17 липня 2024 г.

В Україні розпочались перевірки АЗС через завищені ціни на пальне

В Україні розпочались перевірки АЗС через завищені ціни на пальне

Держпродспоживслужба спільно з військовими адміністраціями, Нацполіцією та податковою почали перевірки АЗС по всій Україні, зокрема, через повідомлення про надмірно завищені ціни. Крім цього, предметом перевірок стала інформація, що деякі АЗС відмовляють водіям у вільному виборі засобів розрахунку.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Держпродспоживслужби.

У службі зазначили, що за останні дні з усіх областей почали надходити повідомлення про надмірно завищені ціни, відсутність розрахункових документів, відмову у вільному виборі засобів розрахунку тощо.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“За дорученням Прем’єр-міністра України Головними управліннями Держпродспоживслужби спільно з військовими адміністраціями, Національною поліцією та податковою розпочато проведення перевірок суб’єктів господарювання, що працюють на роздрібному ринку пального”, – розповіли в Держпродспоживслужбі.

Так, наприклад, Головним управлінням Держпродспоживслужби у Чернівецькій області розпочаті перевірки п'яти АЗС ТОВ “ПП-ОЙЛ”, де дизельне паливо реалізовувалось по 70 гривень за літр. За підсумками перевірки станом на 22 травня реалізація пального на АЗС не здійснюється.

Держпродспоживслужба нагадує, що завищення цін в умовах воєнного стану є неприпустимим, а порушення правил ведення підприємницької діяльності матиме наслідки у вигляді штрафів та інших заходів адміністративного впливу.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Раніше KВ повідомляла, що в квітні в окремих регіонах України утворився дефіцит пального на АЗС внаслідок нищівних ударів окупанта по паливній інфраструктурі. Зокрема, був знищений Кременчуцький нафтопереробний завод, який був основним виробником пального в Україні, а також низка великих нафтобаз операторів ринку зі значними запасами пального.

В зв'язку з цим столична влада закликала киян, і зокрема водіїв, не пересуватися містом приватним автотранспортом без нагальної потреби через брак палива. Приоритетним називали забезпечення потребу у пальному для військових.

Читайте: “Нема чого без діла гасати по Києву”, – волонтер звернуся до столичних автомобілістів не створювати черги на АЗС та В Києві створено онлайн-карту наявності бензину на АЗС

29 квітня Кабінет міністрів підвищив граничний рівень торговельних надбавок на пальне, яке реалізують мережі автозаправних станцій. Уряд прийняв зміни до державного регулювання цін, щоб на АЗС не було дефіциту бензину та дизпалива. 

Читайте: Уряд дозволив АЗС підвищити ціни на бензин та дизпаливо, щоб уникнути дефіциту пального

11 травня в Офісі Президента заявили, що в Україні було проведено роботу по відновленню ланцюжків постачання пального з Європи. Обсяги імпортованого пального називали відповідними обсягам щоденного споживання бензину та дизельного палива на вітчизняних заправках. 

Читайте: В ОП запевнили, що ситуація з бензином і дизелем покращується щодня

18 травня Оперативний штаб при Кабінеті міністрів вирішив відмовитися від державного регулювання цін на пальне, одночасно зберігши граничну межу ціни на бензин у 52 гривні за літр, на дизпаливо – 58 гривень за літр. Таке рішення, як зазначалося, було прийнято для вирішення дефіциту палива в країні.

Читайте: Штаб при Кабміні вирішив відмовитись від держрегулювання цін на пальне

Фото: Держпродспоживслужба

КиївВлада

Альона Момот

Теги: новини україни, війна росії проти україни, напад росії на україну, бензин, пальне, держпродспоживслужба

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.