середа, 17 липня 2024 г.

В ООН стурбовані ознаками дискримінації Української православної церкви в Україні

В ООН стурбовані ознаками дискримінації Української православної церкви в Україні

 Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) опублікувало доповідь про свободу релігії в Україні. В одному з розділів стосовно свободи релігії сказано про ознаки дискримінації щодо Української Православної Церкви.

Про це KВ стало відомо з доповіді УВКПЛ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

"УВКПЛ задокументувало обшуки, проведені СБУ як “заходи безпеки” в кількох монастирях, офісах, навчальних приміщеннях та інших майнових об'єктів Української Православної Церкви (УПЦ). УВКПЛ стурбовано тим, що офіційні дії проти УПЦ можуть бути дискримінаційними. УВКПЛ також нагадує необхідність забезпечення того, щоб усі особи, яким притягнуто кримінальні звинувачення, користувалися повним спектром прав на справедливий судовий розгляд, які не підлягають відступу", – йдеться у доповіді.

Зазначається, що СБУ провела обшуки структур УПЦ у Києві, Рівному, Житомирі, Івано-Франківську, Чернівцях, Дніпропетровській, Хмельницькій, Черкаській, Волинській, Херсонській, Тернопільській, Полтавській та Закарпатській області.

"У деяких випадках співробітники СБУ опитали кількох священнослужителів із застосуванням поліграфа. У СБУ підтвердили що щонайменше трьом  священнослужителям УПЦ повідомлено про підозру – двом за ст.161 ККУ (порушують рівноправність громадян за ознаками раси, національної належності, релігійних переконань, інвалідності тощо підстави) і одному - з кількома звинуваченнями, включаючи посягання на територіальну цілісність і недоторканності України та заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України. Щонайменше двоє підозрюваних перебувають під цілодобовим домашнім арештом. УВКПЛ стурбоване тим, що діяльність держави щодо УПЦ може бути дискримінаційною", – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також повідомляється, що за звітний період (з 1 серпня 2022 по 31 січня 2023 року) у Верховній Раді зареєстровано три законопроекти в цих сферах. Зокрема стурбованість УВКПЛ викликає законопроект № 8221, який забороняє  використання в іменах терміну “православний” для релігійних організацій, не пов'язаних з Православною Церквою України (ПЦУ).

"УВКПЛ зазначає, що через нечіткість юридичної термінології та відсутність достатнього обґрунтування, обмеження свободи щодо сповідувати свою релігію, що міститься в проекті закону, не можна вважати “встановленим законом” і “необхідним” у значенні статті 18(3) Міжнародного пакту про цивільні та політичні права (МПГПП)", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зустрівся з постійною координаторкою системи ООН в Україні Деніз Браун та головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер та поінформував ООН про те, що Українська православна церква (УПЦ) підтримує окупацію України.

Читайте: УПЦ умисно називають російською для розпалювання релігійної ворожнечині в країні, – Онуфрій закликав Зеленського захистити свободу віросповідання та УПЦ направила звернення в ООН щодо дискримінації прав громадян України за релігійною ознакою

Раніше KВ повідомила, що в.о. генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” Олександр Рудник попередив релігійну організацію Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви про розірвання договору про безоплатне користування монастирем культовими будівлями та іншим майном заповідника, та нагадав, що монастир має звільнити будівлі Києво-Печерської Лаври до 29 березня 2023 року.

Читайте: Зеленський не вийшов до Онуфрія, який з членами Сіноду прийшли до офісу Президента

Як раніше писала KВ, Президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО), яким доручено Кабінету міністрів Дениса Шмигаля розробити законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в російській федерації релігійних організацій. Також в указі Президента є ряд доручень Службі безпеки України (СБУ) та Національній поліції.

Читайте: СБУ завершила обшуки у монастирях та храмах УПЦ у Херсонській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Рівненській областях 

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Оксана Олійникова

Теги: новини україни, упц, оон, права, порушення, управління верховного комісара оон з прав людини, УВКПЛ, свобода релігій, дискримінація

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.