субота, 27 квітня 2024 г.

В Музее Майдана рассказали о судьбе экспонатов и знаменитой “Йолки”

В Музее Майдана рассказали о судьбе экспонатов и знаменитой “Йолки”

В коллекции Музея Майдана насчитывается около четырех тысяч экспонатов. Тем не менее, отсутствие подходящего помещения не позволяет представить на обозрение общественности весь имеющийся фонд. К их числу относится и один из самых знаковых объектов и символов Евромайдана – “Йолка”.

Об этом KV стало известно из интервью директора музея Майдана Игоря Пошивайло. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“У нас уже около 4000 предметов, которые находятся на хранении. Сейчас мы в процессе их обработки и постановки на музейный учет. И здесь есть несколько проблем. Прежде всего, у нас нет соответствующего фондового помещения, которое бы отвечало всем нормативам”, – рассказал Игорь Пошивайло.

Также он сообщил, чтобы разместить все имеющиеся экспонаты, выделенной площади в доме профсоюзов не достаточно. И именно эта проблема затрудняет деятельность музея в обработке коллекции.

По его словам, большая часть будущих экспонатов Музея Майдана хранится в Музее Ивана Гончара, крупногабаритные объекты – в Музее истории Украины во Второй мировой войне. 

“Ни разу за все эти четыре года, за которые реализовано более 100 культурно-образовательных и выставочных проектов, нам не удалось показать то, что мы хотели, в полной мере. В частности, это сама "Йолка", как феномен, как знаковый революционный landmark здесь на Майдане”, – говорит он.

Он отметил, что Майдан начался именно с установки каркаса новогодней елки, как причины для разгона палаточного городка протестующих. А завершение связано с демонтажем баррикад, палаток и елки в августе 2014 года. 

“Весь тот объем предметов с "Йолки", а это около тысячи плакатов, слоганов, флагов, отдельных вещей, все это сейчас хранится в нашей коллекции. 12 плакатов с этой коллекции мы экспонировали в 2015 году в Польше, в Музее плакатов на международной Биеннале плакатов в Варшаве. У нас есть простреленные щиты, каски, ситилайт с Институтской”, – добавил он.

Также в коллекции музея много обгоревших и расплавленных вещей, плафоны светильников, дорожные знаки, элементы баррикад. Много сохранилось и арт-объектов, которые рисовались и создавались в творческом порыве на Майдане. 

Напомним, строительство Национального музея Революции Достоинства в Киеве заморожено на неопределенный срок. Пространством для создания экспозиций музея Майдана должен был стать Украинский дом. Однако, за четыре года активистам так и не удалось убедить руководство государства, что этот объект является неотъемлемой частью истории Майдана. Сейчас в Доме профсоюзов оборудован специальный информационный центр, в котором делают экспозиции и собирают туристов. 

Информационный центр построен на площадях, которые бесплатно предоставила Федерация профсоюзов Украины.

Читайте: Четыре года мы сражались за пространство для музея Майдана, – директор Пошивайло

Фото: starkiev.com

КиевVласть

Вероника Злацкая

Теги: новости киева, позиция, евромайдан, дом профсоюзов, память, йолка, игорь пошивайло, музей майдана, музей ивана гончара, информационно-выставочный центр

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.