середа, 17 липня 2024 г.

В “Киевводоканале” призвали поддержать петицию о запрете фосфатных моющих средств в Украине

В “Киевводоканале” призвали поддержать петицию о запрете фосфатных моющих средств в Украине

В ЧАО “АК “Киевводоканал” призвали поддержать петицию к президенту Украины с просьбой разработки законопроекта о запрете фосфатных моющих средств в Украине. Данная петиция была создана киевским КП "Плесо". За две недели петиция собрала чуть более 1 тысячи голосов из необходимых 25 тысяч.

Об этом KV стало известно из сообщения на Facebook-странице ЧАО “АК “Киевводоканал”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Массовое использование бытовой химии с содержанием фосфатов и других соединений фосфора приводит к цветению воды в водоемах, поскольку именно они провоцируют ускоренный рост сине-зеленых водорослей. 1 грамм фосфатов провоцирует рост 5-10 кг сине-зеленых водорослей! А только при одной стирке фосфатными моющими средствами в воде оказывается до 16 г фосфатов”, – говорится в сообщении.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Отмечается, что из-за фосфатов катастрофически снижается пригодность воды для питьевых нужд населения, а также увеличивается риск распространения инфекционных болезней. Петицию можно подписать здесь

Напомним, что в июле 2020 года специалисты столичного КП “Плесо” инициировали петицию президенту Украины “О запрете фосфатных моющих средств для улучшения состояния водных объектов Украины”. Президента Владимира Зеленского просят привлечь ученых и институты гражданского общества к разработке такого законопроекта внести его на рассмотрение Верховной Рады Украины.

Читайте: Киевское КП “Плесо” просит Зеленского подать законопроект о запрете фосфатных моющих средств

Также KV сообщала, что в июне 2020 года ЧАО “АК “Киевводоканал” заказало хлорид железа и тиосульфат натрия для очистки воды почти на 67 млн гривен. Соответствующие договора подписаны со столичным ООО “Стоунсенд”, которое должно поставлять эти вещества партиями по заявке заказчика до конца 2021 года.

Читайте: Сицилийский след: как Дмитрий Новицкий планирует обеззараживать воду для киевлян

Ранее KV писала, что в конце 2019 года ЧАО “АК “Киевводоканал” потратило 171,5 млн гривен на поставку более 2 тысяч тонн хлорита натрия. Тогда в “Киевводоканале” сообщили КВ, что для обеззараживания питьевой воды используют жидкий хлор, сжиженный хлор, а также гипохлорит натрия заводского производства или изготовленный электролизом из хлорида натрия непосредственно на месте применения. Ежегодно предприятие потребляет около 694 тонн жидкого хлора, 220 тонн – хлорида натрия и около 50 тонн гипохлорита натрия.

Читайте: “Киевводоканал” на 170 млн гривен закупил хлорит натрия, чтобы отказаться от очистки воды хлором

Фото: соцсети

КиевVласть

Ольга Марийко

Теги: новости киева, киевводоканал, законопроект, петиция, президент украины, запрет, фосфат

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.