субота, 27 квітня 2024 г.

В Киевсовете хотят вернуть киевлянам “погорелые” архитектурные памятники на Подоле и “развалину” на ул. Хмельницкого

В Киевсовете хотят вернуть киевлянам “погорелые” архитектурные памятники на Подоле и “развалину” на ул. Хмельницкого

Рабочая группа при комиссии Киевсовета по вопросам собственности должна разработать четкую процедуру выкупа в коммунальную собственность трех исторических зданий в центре Киева, которые их собственники довели до разрушения. Речь идет о зданиях по ул. Межигорской, 19/33, ул. Волошской, 5/14, ул. Богдана Хмельницкого, 12-14.

Об этом KV стало известно в ходе заседания комиссии Киевсовета по вопросам собственности, состоявшегося 10 апреля 2018 года.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Депутаты рассмотрели проект решения Киевсовета "О сохранении памятников архитектуры и градостроительства местного значения в городе Киеве" (№08/231-809/ПР от 07.03.2018). Авторами документа выступили депутаты из фракции “Объединение “Самопомощь”: Сергей Гусовский, Роман Марченко, Ольга Балицкая, Людмила Березницкая и Андрей Таранов.

Они предлагают инициировать выкуп в коммунальную собственность трех зданий-памятников архитектуры:

- здания на углу улиц Межигорской и Щекавицкой, 19/33 (Подольский район);

- здания на ул. Волошской, 5/14 (Подольский район);

- здания по ул. Богдана Хмельницкого, 12-14 (Шевченковский район).

Предполагается, что Киевская горгосадминистрация (КГГА) должна будет обратиться в суд с иском о таком выкупе.

Такая инициатива обусловлена недавними пожарами в двух домах на Подоле и обвале здания по ул. Богдана Хмельницкого, 12-14. Все три упомянутых памятника архитектуры в последние годы намерено доводились собственниками до разрушения и не имеют охранных договоров, говорится в документе.

Члены комиссии согласились, что инициатива оправдана, но нужно детальнее прописать механизм выкупа, а именно: как будет оцениваться выкупаемое имущество, за какой счет будут покрываться судебные издержки и так далее.

В итоге решили создать рабочую группу, которая доработает документ. В эту группу войдут Вадим Сторожук, Юрий Вахель и глава комиссии собственности Леонид Антоненко, а также представители Департамента коммунальной собственности КГГА и Департамента культуры КГГА.

Напомним, 29 марта 2018 года регламентная комиссия Киевсовета согласовала проект решения о создании временной контрольной комиссии (ВКК), которая должна разобраться в обстоятельствах пожаров в двух исторических зданиях на Подоле - на ул. Межигорской, 19/33, и на ул. Волошской, 5/14. Проект был подан тремя депутатами от фракции “Всеукраинское объединение (ВО) “Свобода”: Игорь Мирошниченко, Юрий Сиротюк и Олег Бондарчук.

Предполагается, что в ВКК войдут 5 депутатов из разных фракций, и они будут проверять наличие и соответствие у собственников зданий всех необходимых разрешений и договоров, а по итогам проверки члены ВКК составят список мер.

Читайте: Столичные депутаты намерены разобраться в обстоятельствах пожаров в двух исторических зданиях на Подоле

Напомним также, что в здании на ул. Хмельницкого, 12-14, в марте 2016 года случился обвал, который унес жизни двух человек. Позже выяснилось, что там велись строительные работы без согласованной с Департаментом культуры КГГА научно-проектной документации и вообще без разрешения на выполнение указанных работ.

Читайте: В КГГА назвали причину обвала в доме на Хмельницкого

фото: Елена Терещенко, Facebook

KиевVласть

Влад Григорьев

Теги: новости киева, кгга, киевсовет, суд, леонид антоненко, иск, вадим сторожук, сергей гусовский, ольга балицкая, рабочая группа, роман марченко, выкуп, юрий вахель, историческое здание, людмила березницкая, комиссия собственности, андрей таранов, фракция объединение самопомощь, улица межигорская 1933, улица волошская 514, улица богдана хмельницкого 12-14

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.