четвер, 16 травня 2024 г.

В Киеве насчитали около 40 мест, подверженных подтоплениям

Проблемы подтопления во время сильного дождя в столице чаще всего возникают на площади Победы, ул. Пестеля и районах возле реки Лыбидь.

Об этом сообщил генеральный директор “Киевавтодора” Георгий Глинский, передает РБК-Украина.

“В первую очередь, имеем проблемы с площадью Победы, по улице Пестеля, районами, прилегающими к реке Лыбидь”, - отметил он. Подтопления произошли по различным причинам, в частности, из-за забитых водосточных решеток.

“Киевавтодор” разработал программу реконструкции водосточной системы Киева на ближайшие годы на 2,7 млрд грн. Из них около 600 млн грн - на ремонт и реконструкцию коллекторов.

По словам Глинского, в целом программа предусматривает несколько этапов:

“Первая часть, когда мы говорим о совершенствовании этой системы, то надо начинать снизу вверх, начиная с русла Днепра, с русла вхождения в реку Днепр - очистные сооружения, которые там надо достроить и реконструировать. Затем говорится о руслах открытых водоемов, куда впадает наша ливневая система. Надо увеличить ее пропускную способность. Далее идут коллекторы... Также говорим о системе “Плесо”, то есть, открытые русла рек, которые впадают в наши коллекторы, особенно реки Лыбидь, которая всегда переполняется во время большого дождя. Программой предусмотрено расширение реки Лыбедь и увеличение ее пропускной способности”, - сообщил Глинский.

Чиновник отметил, что программа, в первую очередь, предусматривает реконструкцию в местах, где чаще всего происходят подтопления.

“Поэтому мы выделили первоочередные работы, которые связаны с местами подтоплений - это примерно 40 таких мест”, - сказал он.

Накануне в Киеве в результате непрекращающегося с утра дождя затопило некоторые улицы. Как сообщили в “Киевводоканале”, объем сточных вод на Бортнической станции аэрации 13-14 августа увеличился в полтора раза.

Киевская сливная канализация не рассчитана на то количество осадков, которое выпало за последние несколько дней, сообщил директор Украинского гидрометеорологического центра Николай Кульбида. По мнению заведующего отделом математического моделирования окружающей среды Института проблем математических машин и систем Национальной академии наук Марка Железняка, в генеральном плане Киева до 2025 г. должны быть учтены изменения климата. Кроме того, эксперт отметил, что в Киеве наибольшая вероятность подтопления районов Оболонь, Русановка, Осокорки и Позняки.

Напомним, потопы на улицах киевская мэрия считала “нормальной ситуацией”.

 

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.