неділя, 18 серпня 2024 г.

В Борисполе чиновники изучали опыт создания ОСМД

Во вторник, 19 октября, состоялось выездное заседание рабочей подгруппы “Реформа жилищно-коммунального хозяйства” под председательством Министра по вопросам жилищно-коммунального хозяйства Украины Юрия Хиврича сообщает пресс-служба Минжилкоммунхоза.

Основным вопросом стала реализация принципов “Общегосударственной программы реформирования и развития жилищно-коммунального хозяйства Украины на 2009-2014 годы” в части создания и функционирования эффективного собственника жилья.

 

Сейчас в Украине действует 11 450 ОСМД. Больше всего этот процесс набрал обороты в Донецкой области - там действует 2 110 ОСМД; Днепропетровской и Львовской областях, где их соответственно 655 и 770.  Хуже развитие ОСМД продвигается в Кировоградской, Житомирской, Черкасской, Черниговской и Киевской областях, где ОСМД насчитывается до двух десятков. В этом году своим жильем взялись заботиться 1 200 новых ОСМД.

 

 В целом, согласно Общегосударственной программы реформирования до 2014 года должно быть создано 45 000 ОСМД, то есть в подавляющем большинстве жилых домов выше 5 этажей, которых в Украине насчитывается около 77 тысяч. Правительство впервые в 2010-м году оказало финансовую поддержку тем домам, где созданы или функционируют ОСМД. До конца года из государственного бюджета по соответствующим программам на капитальные ремонты домов, техническое переоснащение по энергосберегающим технологиям, ремонт лифтов в домах, где действуют ОСМД будет перечислено около 150 миллионов гривен.

 

Участники заседания отмечали, что без понимания и поддержки власти на местном, региональном уровне жилищная реформа будет тормозиться. Именно поэтому первыми союзниками в этом процессе представители МинЖКХ видят органы местного самоуправления.

 

Участникам заседания был продемонстрирован опыт создания ОСМД в г. Борисполь. Бориспольской городской голова Анатолий Федорчук отметил, что 12 ОСМД, которые сейчас действуют в городе, были созданы в течение четырех последних лет при содействии городских властей.

 

Один из таких недавно созданных ОСМД называется “Уютная усадьба” и действует с 2008-го года. Председатель указанного ОСМД, которое расположено в новостройке по улице Головатого, 89, сообщила, что благодаря объединению жильцы смогли провести мероприятия по благоустройству придомовой территории и теперь живут в гораздо лучших условиях чем жители окрестных домов.

Среди проблем, с которыми сейчас сталкивается ОСМД, председатель называет нежелание налоговой инспекции признавать объединения неприбыльной организацией и попытки некоторых коммунальных предприятий выставлять ему счета по тарифам для юридических лиц. Для окончательного решения этих проблем необходима государственная поддержка на законодательном уровне. Самостоятельно ОСМД борется с жильцами-неплательщиками за жилищно-коммунальные услуги, поэтому долгов перед коммунальщиками не имеет.

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.