четвер, 18 липня 2024 г.

Уряд запропонував кредиторам відстрочити виплати по цінних паперах “Укравтодору”

Уряд запропонував кредиторам відстрочити виплати по цінних паперах “Укравтодору”

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав держателів облігацій Державного агентства автомобільних доріг (Укравтодору), випущених під державну гарантію, відстрочити виплату боргів щодо них мінімум на два роки.

Про це, як дізналася KВ, Денис Шмигаль заявив за підсумками засідання уряду 26 липня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

"Уряд прийняв документи, якими пропонує власникам облігацій "Укравтодору" на суму $700 млн відстрочити погашення відсотків за ними до кінця 2024 року”, – поінформував Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

Йдеться про постанову №829 “Про здійснення у 2022 році правочину з борговими зобов’язаннями Державного агентства автомобільних доріг”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Інтерфакс-Україна” нагадує, що Укравтодор у червні минулого року розмістив під гарантії держави дебютні єврооблігації на $700 млн зі ставкою 6,25%.

Україна тижнем раніше запропонувала власникам єврооблігацій з 1 серпня відстрочити всі виплати за ними та строки погашення на два роки, зберігши поточні ставки прибутковості.

“Наш Уряд завжди ставив за мету бути відповідальним позичальником. Так само всі у світі розуміють безпрецедентний масштаб викликів, з якими зараз зіштовхнулася Українська держава. Тому ми провели чесну розмову з нашими кредиторами та заручилися їхньою підтримкою в питанні відтермінування виплат по зовнішніх зобов’язаннях України до кінця 2023 року із можливістю продовжити цей термін ще на рік. Як результат — Україна зекономить близько 200 млрд грн, які будуть спрямовані на інші першочергові потреби: виплати військовим, пенсії, соціальні програми, підтримку економіки”, – заявив Шмигаль, промовляючи на засіданні уряду. 

Як інформувала KВ, НАК "Нафтогаз України", яка напередодні допустила дефолт за двома з трьох випусків єврооблігацій, запропонує власникам облігацій нову угоду на відтермінування виплат. НАК оголосила про дефолт через відмову уряду погодити виплати за цінними паперами.

Читайте: Попри дефолт, “Нафтогаз України” спробує домовитись про відтермінування виплат за єврооблігаціями

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, Кабінет Міністрів, денис шмигаль, укравтодор, єврооблігації

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.