неділя, 30 червня 2024 г.

Українські вчителі отримають від Google 43 тисячи ноутбуків для спілкування та співпраці з учнями

Українські вчителі отримають від Google 43 тисячи ноутбуків для спілкування та співпраці з учнями

Через війну мільйони українців змушені залишити свої домівки, а тисячі закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів. Понад 3,7 мільйона учнів зараз навчаються дистанційно. Щоб допомогти учням продовжувати освіту Міністерство освіти і науки України і компанія Google уклали угоду про надання 43 тисяч девайсів для українських вчителів.

Про це KВ дізналася з повідомлення на Урядовому порталі.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з повідомленням, щоб допомогти учням продовжувати освіту – і тим, що залишилися в Україні, і тим, хто вимушено покинув звичне місце проживання, надається фінансова допомога для закупівлі, ліцензування та розповсюдження 43 тисячи ноутбуків Chromebook для українських викладачів.

Міністерство освіти і науки, Міністерство цифрової трансформації домовилися про партнерство з генеральним директором Google for Education. Також ЮНЕСКО виступає партнером проєкту.

Google співпрацює з місцевими організаціями, щоб навчити близько 50 тисяч викладачів. За допомогою серії семінарів та онлайн-матеріалів викладачі дізнаються, як найкраще використовувати свої пристрої та набір інструментів Google Workspace for Education.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Будуючи цифрову державу, ми завжди особливу увагу приділяли освіті дітей — підключали школи до швидкісного інтернету, почали реформувати уроки інформатики та математики, закупили за кошти держави більше як 61 тисячу ноутбуків для вчителів. Адже технології — це про наше майбутнє. Зараз же в умовах війни наші вчителі героїчно продовжують навчальний процес та проводять уроки онлайн. Вмикаються в зуми та надсилають учням завдання з бомбосховищ. Їм необхідна технологічна підтримка, щоб продовжувати дистанційну освіту”, – розповідає віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Наша держава продовжує цифрову трансформацію сфери освіти наперекір жорстокій агресії рф проти України. Про це свідчить створення численних онлайн-сервісів і забезпечення вчителів сучасними девайсами. Минулого року спільно з Мінцифри ми реалізували Всеукраїнський проект “Ноутбук кожному вчителю”, придбавши більше ніж 60 тис. ноутбуків для вчителів. Проте війна перервала реалізацію проекту. Значна частина придбаної техніки знаходилася в нині зруйнованих і пошкоджених школах. Багато техніки із закладів освіти було викрадено. В умовах повномасштабної війни ми вимушені починати спочатку. Завдяки допомозі компанії Google, що підтримувала українську освіту в численних проектах, зокрема, з розгортання сервісу GSuiteforEducation (GoogleClassroom) у закладах загальної середньої освіти та проведення масштабних Всеукраїнських тренінгів для педагогічних працівників, найближчим часом наші вчителі отримають необхідну техніку для продовження роботи. Вдячний представникам Google та партнерам за багаторічну співпрацю, а також всі здійснені кроки назустріч українській освіті та науці під час війни”, – заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Зазначається, що для тих, хто навчається в закладах вищої і фахової передвищої освіти, деякі преміальні функції Workspace for Education стали безоплатними для українських університетів і коледжів до кінця року. Це означає, що вони можуть проводити зустрічі для більшої кількості людей — до 250 учасників — і записувати їх безпосередньо в хмарному сховищі для тих, хто не може відвідати заняття в режимі реального часу.

Google for Education також продовжуватиме оновлювати такі ресурси, як “Навчайте, де б ви не були” — центральний ресурс, розроблений під час пандемії, який містить інформацію, поради, тренінги та інструменти для навчання.

Також розширено тематичний плейлист youtube.com/learning. Відтепер відео доступне українською мовою. Учні віком від 13 до 17 років зможуть знайти контент, який допоможе їм у навчальній програмі. При цьому особливий акцент буде зроблено, наприклад, на українську літературу та мовознавство, фізику, біологію, хімію та математику.

Наразі Міністерство освіти і науки спільно з ЮНІСЕФ проводить роботу щодо збору інформації про потреби об'єднаних територіальних громад у забезпеченні комп’ютерною технікою вчителів шкіл та закладів професійно-технічної освіти для навчального процесу.

"Наразі ми маємо інформацію про потребу у понад 90 тис. девайсах для освіти. Ця потреба постійно змінюється, адже кількість закладів освіти, які руйнуються, освітян і дітей, які потребують, зростає", – зазначив Сергій Шкарлет.

За його словами, 43 тис. хромбуків, які отримає Україна в межах підписаної з компанією Google угодою, будуть розподілені не тільки між ЗЗСО, а й профтехами.

“Ми зможемо говорити про закриття потреби у технічних засобах орієнтовно на понад 50%”, – наголосив міністр.

Згідно з повідомленням, наразі активно вирішується питання розподілу техніки з представниками ЮНІСЕФ, які допомагають зі збором інформації про кількість втрачених комп’ютерних засобів, а також закладів і вчителів, які потребують техніки для продовження освітнього процесу.

За словами міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, поза увагою не залишиться жодна ОТГ, адже партнерство з Google – це лише один зі спрямованих на цифрофізацію освіти проектів. 

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки затвердило перелік закордонних пунктів для проведення Національного мультипредметного тесту (НМТ). Провести тестування, крім України, заплановано в 23 країнах.

Читайте: Міносвіти затвердило перелік країн, де українські вступники зможуть скласти мультипредметний тест

Фото: education.24tv.ua

КиївВлада

Бровко Ігор

Теги: новини києва, новини україни, війна, російська агресія, освіта, ноутбуки, міністерство освіти і науки, Google, міносвіти, міністерство цифрової трансформації, хромбуки, мінціфри

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій