п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

У Кличко просят не демонтировать советские мозаики из киевского метро

У Кличко просят не демонтировать советские мозаики из киевского метро

Столичного городского голову Виталия Кличко просят создать независимую экспертную комиссию для исследования культурной ценности художественного оформления станций киевского метрополитена.

Об этом KV стало известно из открытого письма киевскому мэру от представителей проекта SOVIET MOSAICS IN UKRAINE, передает ресурс izin.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 
 

На прошлом заседании постоянной комиссии Киевсовета по вопросам культуры и туризма рассматривался проект решения Киевского городского совета “О демонтаже объектов отделки станций киевского метрополитена - носителей коммунистической символики”

Согласно проекту решения, демонтажу подлежат:

  • мозаичное панно на станции метро "Шулявская" (создано в 1963 году) - работа заслуженного деятеля искусств Украины, лауреата Государственной премии имени Т. Шевченко, Ивана Литовченко;
  • мозаичное панно на станции метро "Дворец Украина" (создано в 1984 году), автором которого является заслуженный деятель искусств Украины, народный художник УССР Степан Кириченко.

Виталия Кличко просят обратить внимание на то, что сегодня есть возможность незаангажированного восприятия идеологической составляющей мозаичных произведений и объективной оценки их художественной уникальности.

Подробнее: Киевсовет нашел на станциях метрополитена объекты "советской эпохи", которые подлежат демонтажу

Авторы письма подчеркивают, что в соответствии части первой статьи 26 проекта "Закона об осуждении коммунистического и национал-социалистического (нацистского) тоталитарных режимов в Украине и запрет пропаганды их символики", из решений о демонтаже памятников, памятных знаков исключаются памятные знаки, связанные с развитием украинской науки и культуры.

Кроме этого согласно ст.22 Закона Украины “Об охране культурного наследия” памятники, их части, связанное с ними движимое и недвижимое имущество запрещается сносить, изменять, заменять, перемещать (переносить) на другие места.

Согласно ст.13 Закона Украины “Об охране культурного наследия” объекты культурного наследия независимо от форм собственности в соответствии с их археологической, эстетической, этнологической, исторической, художественной, научной или художественной ценности подлежат регистрации путем внесения в Государственный реестр недвижимых памятников Украины по категориям национального и местного значения памятника. Порядок определения категорий памятников устанавливается Кабинетом Министров Украины. С занесением в реестр на объект культурного наследия, на все его составные элементы, составляющие предмет его охраны, распространяется правовой статус памятника.

Стоит также отметить, что несколько станций киевского метрополитена являются памятниками культуры местного значения. К примеру, станция метро "Золотые Ворота" (Приказ Главного управления охраны культурного наследия Киевской городской государственной администрации от 25.06.2011 № 10/38-11) и станция киевского метрополитена "Лыбедская" (Приказ Главного управления охраны культурного наследия от 25.06.2011 № 10/38- 11).

Общественники также считают необходимым создать независимую экспертную комиссию для исследования культурной ценности художественного оформления станций киевского метрополитена с участием представителей проекта SOVIET MOSAICS IN UKRAINE.

КиевVласть

Алексей Руденко

Теги: кличко, метро, демонтаж, декоммунизация, ссср, открытое письмо, мозаика

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.