п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

У “слуг народа” не хватило голосов, чтобы доработать важный для Зеленского законопроект

У “слуг народа” не хватило голосов, чтобы доработать важный для Зеленского законопроект

Верховная Рада (ВР) не смогла отправить на доработку проект закона, разрешающий президенту Владимиру Зеленскому (на фото) назначать руководство Госбюро расследований (ГБР) и Национального антикоррупционного бюро (НАБУ). Эту прописанную в законопроекте норму Конституционный суд Украины (КСУ) признал не соответствующей Основному закону.

Об этом KV стало известно в ходе пленарного заседания ВР 4 февраля.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Проект постановления №1014/П1 "О дальнейшей работе над законопроектом о внесении изменений в статью 106 Конституции Украины (о закреплении полномочий президента образовывать независимые регуляторные органы, Национальное антикоррупционное бюро Украины, назначать на должности и увольнять с должностей директора Национального антикоррупционного бюро Украины и директора Государственного бюро расследований)” не набрал достаточного количества голосов.

“За” доработку проекта закона, инициированного президентом Владимиром Зеленским, проголосовали 214 народных депутатов (при 226 голосах, необходимых для принятия решения).

Против проголосовали 73 нардепа, воздержались – 69, не голосовали – 36.

Во фракции "Слуга народа" "за" проголосовали только 208 человек, шестеро воздержались, не голосовали 17, еще 16 нардепов, по данным системы для голосования, отсутствовали.

Проект постановления, кроме “слуг народа”, поддержали по одному нардепу фракций “Оппозиционная платформа – За жизнь” и ВО “Батькивщина” и четверо внефракционных.

Проект постановления предполагал установить месячный срок для того, чтобы к президентскому законопроекту были поданы правки, а профильным парламентским комитетам поручалось после этого проработать предложения и поправки и предоставить свои выводы.

Напомним, в декабре минувшего года КСУ опубликовал свой вывод о признании неконституционным законопроекта о закреплении в Конституции права президента назначать глав ГБР и НАБУ. 

По мнению судей, проект закона в части наделения президента “дополнительными, несвойственными его статусу полномочиями создавать новые органы с функциями исполнительной власти и назначать их руководителей не соответствует сущностному содержанию части первой статьи 157 Конституции Украины относительно ограничения конституционных прав и свобод человека и гражданина".

Читайте: КСУ решил, что президент не может назначать директоров ГБР и НАБУ

Фото: Ракурс

КиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости киева, новости украины, верховная рада, владимир зеленский, слуга народа, набу, президент украины, гбр, конституционный суд

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.