понеділок, 20 травня 2024 г.

У Мотижині діяв табір для тортур та вбивств мирних жителів під керівництвом росіян, що звірствували у Сирії, - The Guardian

У Мотижині діяв табір для тортур та вбивств мирних жителів під керівництвом росіян, що звірствували у Сирії, - The Guardian

Російські військові після того, як взимку зайняли частину Київщини, влаштували у Мотижині спецтабір, в якому здійснювали вбивства, імітаційні страти та катування, а трупи загиблих ховали у неглибокій братській могилі, фото якої невдовзі облетіло весь світ. Журналісти знайшли потерпілого, який вижив після тортур, та розповів, що коїли рашисти на українських землях.

Про це, як передає KВ, йдеться у матеріалі The Guardian під назвою “Як варварські уроки, отримані в Сирії, потрапили в одне маленьке українське село”. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Повідомляється, що російські війська прибули до Мотижина під Києвом через кілька днів після початку війни. У невеликому лісі на його околицях вони сховали батарею ракетних установок “Град” та іншої артилерії, розкопали бліндажі для десятків військових, а потім розбили табір для катування та вбивств мирних жителів у комплексі біля їхніх позицій.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“До моменту, коли Бондаренка (потерпілого) привезли – із зав’язаними очима в вантажівці після побиття, імітаційних страт та інших катувань у його будинку, а потім на покинутій фермі – солдати встановили похмурий розпорядок, який вони щодня відпрацьовували в п’яній жазі до крові. В сусідньому лісі копали неглибокі братські могили”, – пише видання.

"Це було систематично", – розповів потерпілий. За його словами, галявину біля великого ґанку сховища використовували для катування офіцери, які відпочивали та їли під навісом. На руїнах розбомбленого будинку відбувалися страти, а в сусідньому лісі копали неглибокі братські могили.

“Цей кошмар очолювали троє чоловіків, які сформувалися як військові під час кампанії в Сирії. Потрапивши в свою підпільну камеру, Бондаренко чув, як вони злорадствують з приводу їхнього переміщення в Україну. “Вони сказали, що після Сирії для них тут як у казці.. Це багате село, і в них було що вкрасти”. З моменту початку вторгнення стало ясно, що серед військових і офіцерів, які воювали там, було багато тих, хто перебував у Сирії. Але тепер свідчення Бондаренка стають доказами найгірших зловживань служителів  режиму Башара Асада вже у війні в Україні. Імена командирів, що чинили звірства в Мотижині, оприлюднять вже скоро”, – пише видання.

Нагадаємо, вчора відбулася перша евакуація цивільних людей, що опинилися на території маріупольського заводу “Азовсталь” в оточенні рашистів. Евакуація тривала за участі урядовців України, країни-агресора, а також представників Червоного хреста, що має не дуже гарну репутацію серед українців. В ЗМІ показали й перші фото звільнених маріупольців. 

Фото: твітер

Читайте: ЗМІ показали фото евакуації перших ста маріупольців з оточеної ворогом “Азовсталі”

КиївВлада

Вероніка Злацька

Теги: новини україни, новини київщини, війна росії проти україни, геноцид, вбивства, злодійства, мотижин, тортури, табір

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.