субота, 27 квітня 2024 г.

У Київраді перевірять обгрунтованість видатків з міського бюджету під час воєнного стану

У Київраді перевірять обгрунтованість видатків з міського бюджету під час воєнного стану

Мешканці Києва висловлюють обурення щодо системних закупівель низки товарів та послуг, доцільність яких під час війни є досить сумнівною. Тому публічні закупівлі, які фінансуються з бюджету міста Києва, столичні депутати вирішили зробити об'єктом додаткового контролю – створили тимчасову контрольну комісію Київради. 

Як стало відомо KВ, на засіданні Київради 13 липня 2023 року депутати прийняли рішення “Про створення тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань перевірки видатків бюджету міста Києва під час дії правового режиму воєнного стану”. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідний проєкт рішення (№08/231 – 763/ПР від 20.06.2023) був внесений на розгляд міськради депутатами від фракції “Слуга народу” Ксенією Семеновою та Андрієм Вітренко, як невідкладний. Винятковість та невідкладність цього рішення депутати обгрунтовували обуренням громадськості щодо системних закупівель низки товарів та послуг, доцільність яких під час війни є досить сумнівною.

Так, яскравим прикладом цього, на їх думку, є оголошення щодо закупівлі музичних інструментів в укриття для психологічного розвантаження дітей на понад 890 тис. гривень та комплектів овочерізок на понад 1,5 млн гривень Управлінням освіти Дніпровської РДА.

Необгрунтованим, як зазначається в пояснювальній записці до проєкту рішення,  видається і проведення КП ШЕУ Шевченківського району поточного ремонту підземного пішохідного переходу, а фактично – заміни плитки на перетині вул. Пирогова та бул. Шевченка вартістю майже 3 млн гривень. 

Не залишилась без уваги і закупівля 17 легкових автомобілів комунальним Автотранспортним підприємством  на понад 20 млн гривень, яку згодом таки скасували. Також несвоєчасними охрестили закупівлі у сфері організації паркувального простору, що нерідко призводить до недоотримання коштів до бюджету.

Тепер відповідна Тимчасова контрольна комісії (ТКК) Київради протягом 6 місяців має здійснити перевірку видатків розпорядників бюджетних коштів та комунальних підприємств Києва під час дії воєнного стану. А саме – перевіряти передумови публічних закупівель, обґрунтування предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та очікувану вартість закупівлі.

Крім того, ця ТКК має проконтролювати своєчасність здійснення прийому платежів за послуги паркування транспортних засобів КП “Київтранспарксервіс” та  наслідки для бюджету столиці у вигляді недоотримання близько 33 млн гривень.

За результатами перевірки очікується внесення пропозицій щодо мінімізації корупційних ризиків у процесі проведення публічних закупівель та коригування пріоритетності витрат з міського бюджету Києва під час війни.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нагадаємо, що у травні КП “Автотранспортне підприємство КМДА” планувало заключити договір з ТОВ “Віді Автострада” на закупівлю 17 легкових автомобілів, за які хотіли заплатити 20 млн 28 тис. 822 гривень. 

Читайте: Кличко наказав скасувати закупівлю 17 легкових авто і повернути виділені на них кошти, – ЗМІ

А вже на початку червня у Києві розгорівся черговий скандал пов’язаний з укриттями. На цей раз в Дніпровському районі Києва для укриття в одному з ліцеїв замовили електросковорідку, за яку заплатили 720 тис. гривень.

А згодом Управління освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації (РДА) провело тендер на закупівлю трьохсот різних шкіряних барабанів. Вони виявились потрібними Дніпровській РДА для “психологічного розвантаження дітей в укриттях під час повітряних тривог”. За музичні інструменти РДА була готова заплатити 891 тис. гривень.

Читайте: У Дніпровський РДА після розголосу вирішили розірвати договір про закупівлю барабанів в укриття

Так, під час пленарного засідання Київради очільник Дніпровської РДА відзвітувався у Київраді щодо скандальних закупок у бомбосховища. Посадовець розповів, що через резонанс в ЗМІ на ці музичні інструменти не було витрачено жодної копійки, а вже укладений договір на закупівлю було достроково розірвано.

Читайте: І сміх, і гріх: ТОП-10 химерних закупівель для столичних укриттів

Фото: s.mind.ua

КиївВлада

Інна Міхно

Теги: новини києва, новини україни, КМДА, КМДА, бюджет, київрада, Віталій Кличко, закупівлі, звернення, пленарне засідання, бюджет києва, перевірка, видатки, контрол

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.