п'ятниця, 3 травня 2024 г.

У Києві 14 жовтня відкриють Алею пам’яті захисників України (відео)

У Києві 14 жовтня відкриють Алею пам’яті захисників України (відео)

Традиційним в Україні стало вшанування своїх захисників у знаменний день 14 жовтня, коли своєю Покровою Україну накриває Пресвята Богородиця, прикриваючи своїм омофором від ворогів увесь наш народ. Це віковічне і воістину народне свято ми, українці, тепер відзначаємо одночасно з державним – Днем захисників і захисниць України. Таким став і цей охоплений полум’ям ворожої навали рік: об 11 годині цього дня за ініціативи Благодійного фонду молодіжної ініціативи “Надія” та підтримки уповноваженої президента з волонтерської діяльності Наталії Пушкарьової біля Державного історико-меморіальний Лук'янівського заповідника у місті Києві буде започатковано Алею пам’яті захисникам України.

Про це KВ стало відомо з відкритих джерел.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Місце обрано свідомо: на межі з прадавнім старосвітським Лук'янівським цвинтарем – одним із найстаріших на нашій землі некрополів із закарбованою в надгробках і скульптурах історією. Саме тут до Покрови і закладено нову Алею пам’яті.  Архітектурний задум і вимога часу замислили все так, щоби кожен українець, їдучи повз вулицею Оранжерейною, одразу побачивши його, призупинився на хвилину, щоб віддати шану героїзмові і самопожертві наших героїв.

З гранітних стел-обелісків до живих звертаються імена й прізвища героїв, чий шлях від свого останнього бою з рашистським агресором у вічність проліг саме через це місце.

На церемонію відкриття першими запрошені сотні родин загиблих наших вояків: солдатів і старшин, офіцерів і добровольців, санітарів  і волонтерів. Напередодні відкриття меморіалу протягом кількох тижнів волонтери телефонували рідним, запрошуючи усіх взяти участь у церемонії. Слова їхні наверталися на голос, а сльози наверталися на очі. Дружини й матері щосили стримували ті сльози, а вони лилися рікою…

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Ця знакова для нашої столиці подія цього дня об’єднає усіх. Імена загиблих навіки викарбувані у наших серцях. Ми щодня ховаємо цвіт нації через те, що світ потурав тиранам і вбивцям, не визнавав нашої самобутності, нашої мови і культури, заплющував очі і загравав із дияволом, не вірячи і нічого не знаючи про нас.

Помститися за їхню смерть ворогам, зберегти Україну, її територіальну цілісність, волю і європейське майбутнє – наш священний обов'язок перед пам'яттю кожного окремого героя.

Говорив про це напередодні і голова Фонду “Надія” Сергій Тепляков: “Відкриваючи Алею пам’яті захисникам України у місті Києві,  ми називаємо всіх наших Героїв і вшановуємо їхню пам’ять і їхній подвиг. Тут на каменях викарбувані імена тих, хто віддав найцінніше – своє життя у той час, коли більшість людей приречено споглядали за перебігом подій, а весь світ не вірив, що ми вистоїмо. Президенти головних країн Великої сімки вже попрощалися навіть із самою назвою Україна і її народом. І саме в цей час наші Герої ціною власного життя відстояли і продовжують відстоювати повсякчас нашу державу  і власний народ”.

Меморіал пам’яті у граніті як символ незламності і величі захисників України, вдивляючись у вічність, постає мов Фенікс серед алеї червоних кленів безсмертям сонця і відродженням у вогні.

Алеї і меморіали відкриваються в усіх наших палаючих містах і селах, розташуваннях військових частин і на звільнених територіях учорашніх запеклих боїв і звірячого трагізму окупації.

Алея пам’яті захисників України у серці сирецької долини – це  меморіал, і, разом з тим, пекучий біль у душах сотень жінок і матерів, які звідси провели в останню путь свою кровинку.

Гіркота втрати і несамовита любов пройдуть через серце кожного українця, який прийде сюди. Часточку цієї розстріляної любові нестимуть засвіти пломені освячених свічок і лампадок. Невгамовний наш біль за Героїв, які поклали життя на Вівтар свободи.

Увічнення  пам'яті  наших жертв – є глибоким переосмисленням трагічних багатостраждальних сторінок нашої історії із одвічною боротьбою народу за Україну протягом століть аж понині. Де Правда – там Бог і Любов, а де Бог – там завжди Перемога! З нами Бог, з нами Україна!

За інформацією KВ, Алею пам’яті захисників України було побудовано виключно за гроші волонтерів – справжніх Українців. 

Фото: Фонд “Надія”

КиївВлада

Олексій Вєтров

Теги: новини києва, війна росії з україною, фонд, меморіал, день захисників і захисниць україни, алея пам’яті захисникам україни, лук’янівський цвинтар, покрова богородиці, наталія пушкарьова, сергій тепляков, надія

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.