понеділок, 1 липня 2024 г.

“Свободовец” Сиротюк потребовал снести часовню УПЦ МП возле руин Десятинной церкви

“Свободовец” Сиротюк потребовал снести часовню УПЦ МП возле руин Десятинной церкви

На Старокиевской горе, возле руин Десятинной церкви, вот уже с десяток лет стоит церковное сооружение - часовня возобновленного УПЦ Московского патриархата Десятинного монастыря. Убрать часовню, как незаконно возведенную, и запретить церковникам любое строительство этом месте потребовал депутат Киевсовета от “Свободы” Юрий Сиротюк.

Об этом идет речь в материале KV “Тьма египетская. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (26-30 сентября 2016 года)”.

Юрий Сиротюк (фракция ВО “Свобода”) в своем обращении на имя директора Департамента благоустройства и сохранения природной среды КГГА Андрея Фищука проинформировал, что у многострадального Национального заповедника “София Киевская” - снова неурядицы.  

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

По его словам, начиная с 2007 года, на территории буферной зоны историко-культурного заповедника “София Киевская” и заповедника “Древний Киев” существует незаконно возведенное культовое сооружение - часовня Московского патриархата, возведенная под видом МАФа.

“Представителями УПЦ МП самовольно захвачено часть земельного участка, который пребывает в постоянном бесплатном пользовании Национального музея Украины и незаконно, самовольно, под видом МАФа построено объект самовольного строительства - часовню Десятинного монастыря, размещено три строительных вагончика и забор вокруг объекта археологического и культурного наследия - остатков фундамента Десятинной церкви. Начиная с мая 2016 года и по сегодня на территории проводятся строительные и земляные работы с применением тяжелой строительной техники”, - указывается в обращении.

Депутат Сиротюк также просит КГГА демонтировать часовню-МАФ и убрать забор с вагончиками.

Напомним, в начале сентября завершилась реконструкция Старокиевской горы. Еще ранее, в декабре 2015 года, были завершены работы по восстановлению фундаментов Десятинной церкви.

Читайте: Часть раскопанного дворца князя Владимира в Киеве засыпали землей

Одновременно район Старокиевской горы стал центром строительного скандала, связанного с объектом другой конфессии - УПЦ Киевского патриархата. Речь идет о здании по адресу: Десятинный переулок, 3-5, возведение которого вызвало большие протесты среди киевской общественности. Здание возводили на месте снесенных домов конца XIX-начала ХХ века, в пределах архитектурного заповедника “Древний Киев”, охранной зоны ЮНЕСКО и в десятках метров от фундаментов Десятинной церкви. По высоте новостройка превысила соседние здания и отличалась от первоначального проекта. В начале июня 2015 года верхние этажи здания были демонтированы.

Читайте: В Киеве начали демонтаж верхних этажей здания в Десятинном переулке, 3-5 (видео)

КиевVласть

Павел Царев

Теги: новости киева, софия киевская, юрий сиротюк, упц мп, московский патриархат, десятинная церковь, часовня, древний киев

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.