п'ятниця, 3 травня 2024 г.

“Свобода” может уступить место в Раде “Правому сектору”

На Майдан зашла новая сила – ветераны лихих 90-х годов, отмечает отмечает сайт “Известия в Украине”

Как выяснилось в результате журналистского расследования, Майдан за два месяца неоднократно трансформировался. Сначала его лицом были проевропейски настроенные студенты, им на смену пришла партийная оппозиция и многочисленный десант с Западной Украины, а после новогодних праздников подтянулись рэйнджеры. “Им все равно, с кем воевать, главное сам бой”, - пишет автор материала. 

Сейчас доминирующее “население” Майдана — это мрачные личности в масках и камуфляже. Они укрепили фортификацию, превратив лубочные баррикады в серьезные сооружения, а веселый палаточный городок  – в зловещий замусоренный бивуак. 

Самые большие репутационные потери от происходящего понесла “Свобода”. “Выяснилось, что парни, которые дерутся в парламенте и могут безнаказанно лишь сломать двери офиса Ахметова, в условиях войны ни на что не годятся. Это привело к перетеканию “свободовского” электората к более активным организациям правого крыла, - считают “Известия”. -  Благодаря этому, не формализованный до последнего момента “Правый сектор” (ПС) постоянно расширяется. Сейчас к нему примкнули более мелкие националистические и “околофашистские” группировки.

Это позволило ПС заявить о себе, как об отдельной структуре и претендовать на роль субъекта переговорного процесса. Для “Свободы” такой поворот событий – реальная угроза утратить место в парламенте на будущих выборах. По данным “Известий”, сегодня не “Свобода”, а именно “Правый сектор” реально контролируют КГГА, баррикады и периметр Майдана. Но “Свобода” нужна “Правому сектору” как парламентская партия, официальный субъект переговорного процесса. А “Правый сектор” все-таки еще неформальная структура. И не факт, что после освобождения КГГА и Грушевского с ними кто-то будет разговаривать дальше.

Между тем, на смену бойцам-идеалистам приходят ветераны криминального движения. В палаточном городке говорят о том, что это бывшие военные, якобы примкнувшие к боевым дружинам. “На самом деле военный опыт этих людей ограничивается кровопролитными “стрелками” лихих 90-х, рейдерскими захватами базаров, отжимом собственности, силовой охраной региональных лидеров. Именно эти люди занесли в закрытую зону “взрослую”, не самодельную взрывчатку и значительную часть огнестрельного оружия”, - констатирует издание. 

Теги: оружие, свобода, майдан, правый сектор

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.