вівторок, 2 липня 2024 г.

Столичные “неотложки” обязали ускориться

В Киеве обращения больных по вызову скорой помощи теперь делятся на экстренные и не экстренные. При этом на срочный вызов врачи обязаны прибыть за 10 минут.

Чтобы успеть добраться на вызов, “скорые” должны стоять возле районных поликлиник. “Это называется пункты временного базирования. Они находятся в центре, где всегда затруднено движение на дорогах, и на массивах, в удаленных районах новостроек”, – рассказал “Сегодня” начальник Главного управления здравоохранения Киевской городской государственной администрации Виталий Мохорев.

Сейчас в поликлиниках для бригад готовят отдельные комнаты для отдыха врачей между вызовами.

Если машина не прибудет за положенные 10 минут на экстренный вызов, бригаду ожидает “разбор полетов”. “Если виновата дорожная ситуация, водители не пропускают “скорые”, то тут нужно работать с ГАИ. Если же вина врачей, то наказать могут и выговором”, – говорит Мохорев.

Сами врачи в личных беседах признаются, что доехать за 10 минут в Киеве практически невозможно. “Нас не пропускают, а во двор порой невозможно въехать из-за льда”, – рассказал один из врачей.

Делить вызовы на экстренные и не экстренные будет диспетчер. “Если нет угрозы жизни больного, то вызов перенаправляют в неотложную помощь. Неотложка должна прибыть в течение получаса”, – заверил Мохорев.

В “скорых” есть специальный диспетчер по направлению – опытный врач, который определяет срочность вызова. “Если боль в области сердца, то срочно выедут к более молодому пациенту, потому что этот признак у людей до 60 лет может означать инфаркт. У пожилых такие боли встречаются при повышенном давлении”, – рассказал один из врачей “скорой”.

К срочным относятся также потеря сознания, судороги, острая боль в брюшной полости, отравление, острое психическое расстройство. А вот несрочными считаются, например, симптомы гриппа, повышенное давление.

В новогоднюю ночь и 1 января у столичной “скорой” были горячие дни. На работу вызывали даже тех, кто отдыхал. “В основном вызовы были связаны с осложнениями “хроники”, травмами и алкоголем”, – рассказал один из врачей.

Напомним, ранее сообщалось, что выделение отдельных полос на дороге, благодаря которым “скорая помощь” могла бы быстрее доезжать на вызовы, в ближайшем будущем не предвидится.

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.