середа, 3 липня 2024 г.

Стало известно сколько партии предлагают подзаработать киевлянам на местных выборах

Стало известно сколько партии предлагают подзаработать киевлянам на местных выборах

Перед местными выборами партии начали активно набирать людей на работу. Журналисты выяснили: где, кому и за какую работу платят больше.

Как стало известно KV, на первом месте в рейтинге зарплат на выборах — председатели и секретари избирательных комиссий. Второе место занимают вакансии “старшего по дому”, а меньше всех платят агитаторам в палатках и разносчикам газет, - информирует издание "Вести".

Наибольшую щедрость проявляют пока в УДАРе. Правда, и работать тут придется без выходных. Политтехнологи уверены, что расценки на оплату работы на выборах расти не будут. “Здесь играет фактор безработицы. Даже на временную работу на выборах будет конкуренция”, - говорит политтехнолог Андрей Золотарев.

На сайтах с объявлениями — десятки приглашений на работу на местные выборы. В большинстве из них зовут на работу в разных районах столицы. Больше всего платят на местных выборах председателям избирательных участков. “Кого именно мы представляем, скажем только при личной встрече, но это проукраинская сила. Если вы нам подойдете, за, условно говоря, три дня работы получите 7000 грн (на парламентских выборах предлагали 6500 грн. - Авт.)”, - сказали авторы одного из объявлений. Здесь же секретарю комиссии предлагают зарплату в 4000 грн, а рядовому члену участка готовы заплатить 450 грн (в прошлом году - 400 грн).

Радикальная партия Олега Ляшко набирает пока членов и наблюдателей избирательных комиссий лишь в городе Купянск (Харьковская область) на зарплату в 500–1000 грн.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

5000 грн в месяц готовы платить “старшим по дому”. Влад, автор объявления, объясняет: в обязанности кандидата входит обход квартир в нескольких домах. “Работа начинается с сентября и будет без выходных - семь дней в неделю с 9:00 до 20:00 вы должны будете общаться с избирателями, расспрашивать об их проблемах и, конечно, агитировать за нашего кандидата. Кто он? А как вы относитесь к партии УДАР и нашему мэру?” - рассказал по телефону Влад.

От 4000 грн за аналогичную работу предлагают люди в штабе нардепа Александра Третьякова (“Мы — киевляне”). Авторы еще одного аналогичного объявления не признались, за кого придется агитировать, но предложили зарплату в 4200 грн. Работать здесь придется всего по пять-шесть часов в день, хотя и тоже без выходных. В качестве бонуса в некоторых таких предложениях обещают “возможную политическую карьеру”.

Оплата работы в палатках отличается в разных объявлениях, но колеблется в пределах 100–130 грн за один день. Например, за агитацию в палатках партии “Вільна Україна” предлагают 110 грн в день. Разносчиков газет по почтовым ящикам здесь зовут работать за 100 грн в день (шесть часов в день).100–120 грн и понедельную оплату предлагают за сбор подписей и проведение опросов в жилых домах.

Есть в эту предвыборную кампанию и новинки. Например, “старший по дому” должен будет в начале работы заручиться поддержкой “агентов” в каждом конкретном дворе — это, как правило, вездесущие пенсионеры. “Вам нужно будет найти этих людей и подружиться с ними. Дело в том, что сейчас люди неохотно открывают двери незнакомым, а если рядом с вами будет такой “авторитет”, проблем не будет. Он же расскажет вам, в какие квартиры лучше не идти, а каким уделить больше внимания”, — рассказал нам автор одного из объявлений. Он добавил, что дополнительных денег на то, чтобы завести “дружбу” с активными жильцами домов, не предусматривается.

Читайте: Кличко готовится к выборам: в каждой из 10 тысяч многоэтажек Киева уже работает "домовой" мэра

Эксперты утверждают: на местных выборах кандидаты будут использовать технологию непрямого подкупа. “Это показали черниговские выборы. Гораздо более эффективно использовать для непрямого подкупа соседей по подъезду или дому потенциальных избирателей, чем “левых” людей. Непрямой подкуп — это когда не всем подряд раздают продуктовые наборы, а помощь поступает адресно. Например, одной бабушке нужны новые очки, второй - 400 грн в конверте, а третьей - подписка на газету”, - сказал Золотарев.

КиевVласть

Кристина Шевченко

Теги: новости киева, выборы, заработок, предвыборная кампания

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.