четвер, 16 травня 2024 г.

Стало відомо, як окупанти поводилися у Чорнобилі (відео)

Стало відомо, як окупанти поводилися у Чорнобилі (відео)

Українські телевізійники показали місця дислокації російського ворога у Чорнобильській зоні і що від них залишилось. Окупанти у своїй звичній манері вивозили побутову техніку та нищили майно держпідприємств. Тільки одному з них росіяни завдали збитків щонайменше на 400 мільйонів гривень.

Про це KВ стало відомо з документального фільму “Видимий Ворог”, який відзняла команда Першого загальнонаціонального телеканалу України (Суспільне Мовлення України).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Окупант зайшов на територію Чорнобильської зони відчуження одразу – 24 лютого. Журналісти зібрали спогади самопоселенців, рятувальників та співробітників зони відчуження. Усього, в окупації знаходилось близько трьох тисяч працівників зони, включаючи тих, що перебували у сусідніх населених пунктах. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Основні колони військової техніки йшли з напрямку КПП “Вільча”. Росіяни пересувались кількома напрямками, а подекуди, навіть майже не існуючими дорогами.

“Спершу було КПП “Вільча”. Там поряд були побудовані певні оборонні споруди, їх розвідка спрацювала, і вони почали потужний обстріл з “градів”. Далі йшли через білоруський населений пункт Гдень, через річку Прип’ять і потім вже “Бенівка”. Додатково, вони використовували дві лісові дороги. Вони існували на старих радянських картах, але фактично, їх майже не було. Вони прорізали дві дороги через ліс і болото, втрачаючи дуже багато ресурсу”, — коментує Віталій Яворський, комендант 1 комендатури 9 прикордонного загону ДПСУ.


Фото: скріншот з відео

Основними місцями дислокації окупантів були Рудий ліс, Асфальтний завод та село Черевач. У самому Чорнобилі було влаштовано “штаб” і “комендатуру” — у приміщеннях ДП.


Фото: скріншот з відео

Державне підприємство "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" (ДП "ЦППРВ") суттєво постраждало від російського мародерства. Росіяни крали автомобілі і вивозили їх до Білорусі. Що вивезти не вдалося – нищили й ламали.

“До окупації, до 24 лютого в нас було близько 160 одиниць техніки. З них майже 25% – нещодавно оновленої. На неї встигли тільки номери повішати. Машини ще не проїхали й тисячі кілометрів. Коли вони зайшли сюди, все що могли, вони вивезли до Білорусі. На кожній машині в нас стояли трекери. Ми бачали, що ця техніка знаходиться вже навіть у Мінську. Що вони не змогли завезти – вони просто різали, били й ламали. Тут нічого живого не було, тут був жах, не було на що дивитись”, – згадує Ігор Палкін, начальник транспортного цеху ДП “ЦППРВ”.

Схожа ситуація й на ДП “Екоцентр”, якому за розрахунками самого підприємства, було завдано збитків щонайменше на 400 мільйонів гривень. Там росіяни вкрали сучасну мобільну лабораторію, комп’ютери, і навіть розгромили сховище джерел іонізуючого випромінювання. У сховищі зберігалось 6 радіоактивних рідких джерел, яких після російського перебування знайти вже не вдалось. Чи були вони знищені, або випиті росіянами – встановити не вдалось.

Самопоселенці також згадують мародерство з боку окупанта. Вони звично вивозили пральні машинки та унітази, й запитували, навіщо місцевим два туалети – вдома та на вулиці і шукали “бандерівців”. 

“Перші 4 дня орки не ходили по домах. Чую – гавкають собаки. Виходжу, а вони вже в одного сина, в другого сина, повиламували двері в хатах, повикидали меблі. Шукали вони АТОшників, націоналістів, “Правий сектор” й “Азов”. Казали, що вони стріляли дітей у Донецьку. Я кажу їм, що я російськомовна і мене тут ніхто не пригнічує – кого ви прийшли рятувати? Вони погоджуються й питають: “а навіщо вам два туалети?”, “а навіщо вам паркани?”, “а в вас ще є асфальт є?”, – згадує жителька Чорнобиля, Галина Волошина.

Як раніше писала KВ, у 37-мі роковини трагедії на Чорнобильській атомній електростанції Володимир Зеленський вшанував пам'ять ліквідаторів, загиблих унаслідок аварії на ЧАЕС.

Читайте: Президент Зеленський вшанував пам'ять загиблих у Чорнобильській катастрофі (фото)

Фото: Громадське.

КиївВлада

Анастасія Олійник

Теги: війна росії проти україни, напад росії на україну, окупація, білорусь, чорнобиль, мародерство, росіяни

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.