субота, 27 квітня 2024 г.

Співзасновник групи компаній DIM Насіковський розповів, як відновлюватиметься попит на житло

Співзасновник групи компаній DIM Насіковський розповів, як відновлюватиметься попит на житло

Війна стала викликом для будівельного ринку, адже попит на нерухомість значно знизився. Ринок потребує відновлення – а це складний і поступовий процес. Попит же сконцентрується на об’єктах компаній з потужними бізнес-моделями. Куди гірші шанси у девелоперів, які не мають стабільної фінансової подушки та пропонували житло сегменту “масмаркет”.

Про це, як дізналася KВ, заявив у своїй авторській колонці співзасновник і керуючий партнер групи компаній DIM Олександр Насіковський.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За словами девелопера, український ринок нерухомості відновлюватиметься поступово та важкою працею держави, девелоперів та банківського сектору.

“Попит цей концентруватиметься на об’єктах кількох форматів тих компаній, які, попри виклики війни, продовжували будувати якісний і ціннісний продукт. Тож масмаркет та ті, хто вирішив пересидіти складні часи на лаві запасних, навряд вже повернуться до основного складу”, – розповів Насіковський.

І додав, що він особисто вірить у потенціал галузі та її розвиток в цілому, незважаючи на складну ситуацію в країні. 

“Переді мною ніколи не стояло питання “будувати чи ні”, адже я одразу обрав перший шлях. Він про безупинний рух вперед з вірою в ринок, продукт, покупця, інвестиційний потенціал галузі та розвиток країни в цілому, про виконання взятих на себе зобов’язань та перелаштування усіх процесів під нові реалії”, – говорить він. 

За його словами, перелаштування під нові реалії – це складні процеси, які несуть з собою для девелоперів купу викликів, передусім – фінансових.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Тільки потужна бізнес-модель витримає часи зневіри покупця та інвестора в галузі. Але маючи експертизу та досвід в ринку, я знаю, що цей період тимчасовий: за будь-яким спадом, рецесією та смутком йде період відновлення, а потім піднесення”, – впевнений він. 

Нагадаємо, що український ринок нерухомості, навіть в умовах війни має потенціал відновлення. На це потрібен час та стабілізація внутрішньої ситуації. Наразі основне завдання девелоперів – продовжувати будувати, виконувати взяті на себе зобов’язання та підтримувати економіку країни.

Читайте: Андрій Насіковський: “Ми стали єдиною нацією, то ж перемога 100% буде за Україною”

Фото: обозреватель

КиївВлада

Вероніка Злацька

Теги: новини київщини, війна росії проти україни, новини компаній, DIM, DIM GROUP, купити квартиру в києві, інвестиції, ринок нерухомості, відбудова україни, олександр насіковський, будівельна галузь, потенціал, продукт, масмаркет

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.