п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Создание Киевской агломерации - единственный выход из территориального застоя в развитии столицы

Создание Киевской агломерации - единственный выход из территориального застоя в развитии столицы

Вопрос территориального развития города должен стоять на уровне руководства страны, Верховной Рады. То, что остро необходимо сейчас для спасения Киева – сберечь все лучшее, что еще осталось от “погромов” последнего двадцатилетия. А для этого надо развивать вокруг столицы агломерацию городов-спутников, как это делалось в свое время во многих развитых странах.

Об этом в интервью KV заявил глава киевской организации Национального союза архитекторов (НСАУ) Вадим Жежерин.

“Выход сегодня один: принять решение по созданию Киевской агломерации, общему, комплексному развитию Киева с окружающими его городами, городками и поселками. Должно быть принято единое государственное мощное решение, не смотря на всю эту объявленную децентрализацию”, - уверяет Жежерин.

Глава киевской организации НСАУ также предложил расположить в Вышгороде правительственный квартал, построить там монорельс, позволяющий установить сообщение с Киевом со скоростью 200  км/час, и развивать город так, чтобы всем захотелось там жить.

Он также отметил, что скоростное, современное транспортное сообщение следует создать и с другими окружающими Киев городами по всем направлениям – Ирпень, Буча, Бровары, Борисполь, Обухов, Украинка, Васильков и т.д., а также в каждом городке создавать свои уникальные культурные зоны, проводить оригинальные мероприятия, не копировать других, а применять творческое мышление.

Но главное во всем, по словам архитектора, - обеспечить быстрое транспортное средство передвижения, даже если для этого понадобится пригласить китайцев, у которых в Шанхае по специально отведенной эстакаде ездят поезда -“челноки” со скоростью 450 км/час, в то время как в Киеве до центра города жители добираются по полтора часа, когда пора бы уже это делать за 7-15 минут.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

“Однако, для этого центральная власть должна отказаться от привычек “воров-карманников”, формировать градостроительную стратегию государства, развивать науку, финансировать перспективные проекты и менять идеологию, а не только министров, их замов, и чуть-чуть - внутреннюю структуру госорганов под лозунгом реформ”, - заявил Жежерин.

“Сегодня в Украине нет идеологии. Цивилизованный человекоцентризм, гуманизм, абсолютно претит эгоизму государственного чиновника. С чего начать? Надо отстранить от власти носителей мертвой идеологии. Есть три вещи, которые не надо делать в жизни: не красть, не лгать, не бояться. Вот мой совет всем”, - подытожил глава киевской организации Национального союза архитекторов Украины.

Подробнее читайте: Вадим Жежерин: “Киев мог быть другим. Выход на сегодня один – Киевская агломерация”

КиевVласть

Мария Сербук

Теги: киев, транспорт, вышгород, агломерация, жежерин, города спутники

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.