субота, 27 квітня 2024 г.

Правоохоронці повідомили про підозру ексзаступнику Мінекології за фактом заволодіння державних коштів

Правоохоронці повідомили про підозру ексзаступнику Мінекології за фактом заволодіння державних коштів

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомили про підозру колишньому заступнику Міністра екології та природних ресурсів України (Мінприроди) часів Януковича та двом іноземним громадянам у заволодінні 32,048 млн гривень при закупівлі послуг з розробки та впровадження програмного забезпечення для проведення моніторингу навколишнього природного середовища.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби САП. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як зазначається в повідомленні, у 2011 році Мінприроди оголосило переможцем у тендері на розробку та впровадження програмного забезпечення для проведення моніторингу навколишнього природнього середовища заздалегідь визначену австрійську компанію. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Відомство уклало з нею відповідний договір на суму 41,15 млн гривень (без ПДВ). Однак, переможець не був здатний і взагалі не планував надавати ці послуги. Натомість за допомогою радників тодішнього Міністра екології та природних ресурсів (з 2010 по 2012 рік міністр – Микола Злочевський – KВ) залучили низку підрядників, які і стали реальними виконавцями тендеру”, – повідомляють в САП. 

Зазначається, що за це вони одержали лише близько 20% від суми тендеру. Решту отриманих від міністерства коштів, а саме 32,048 млн гривень, упродовж 2012 року учасники схеми вивели — перевели на рахунки інших компаній-нерезидентів на підставі фіктивних правочинів про розроблене програмне забезпечення, яке в дійсності не розроблялося та не постачалося, а його функціонал виконувався частиною програмного забезпечення, яке було поставлене реальним виконавцями проекту.

“Оскільки місцеперебування експосадовця не встановлено, про підозру йому повідомили в порядку ст.ст. 111, 135, 278 КПК України. Повідомлення про підозру іноземним громадянам направлено до країн їх реєстрації в межах міжнародної правової допомоги”, – додають в САП. 

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

За інформацією джерел "Української правди" йдеться про заступника Миколи Злочевського Дмитра Мормуля (на фото).   

Ексзаступника міністра екології часів Януковича Дмитра Мормуля підозрюють у заволодінні понад 32 млн грн / В Україні / Судово-юридична газета

Нагадаємо, правоохоронці повідомили про підозру керівнику одного з Департаментів Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужби) та директору товариства у ввезенні в Україну та продажу фальсифікованих ліків. Фігурантів звинувачують у збуті значної партії фальсифікованих лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань. 

Читайте: Посадовицю Держлікслужби підозрюють у сприянні ввезенню фальсифікованих ліків на 32 млн гривень

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Павло Башинський

Теги: новини києва, новини україни, підозра, спеціалізована антикорупційна прокуратура, національне антикорупційне бюро україни, Міністерство екології та природних ресурсів

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.