п'ятниця, 16 серпня 2024 г.

Росіяни зруйнували мости через річку Інгулець у відповідь на контрнаступ України, - оглядачі

Росіяни зруйнували мости через річку Інгулець у відповідь на контрнаступ України, - оглядачі

Українські війська здійснили серію організованих контратак, спрямованих на населені пункти на східному березі річки Ігулець, які знаходяться дуже близько до ключової магістралі, яка підтримує російські сили далі на північ. Росіяни у відповідь зруйнували мости, які українці використовували в одній із цих контратак.

Про це, як передає КВ, повідомляють оглядачі Інституту вивчення війни (ISW).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Український контрнаступ у Херсонській області привернув увагу російських військ у цьому районі, і росіяни намагаються убезпечити життєво важливу наземну лінію зв’язку (GLOC), якій загрожували українці.  Українські війська здійснили серію організованих контратак, спрямованих на населені пункти на східному березі річки Ігулець, які знаходяться дуже близько до ключової магістралі, яка підтримує російські сили далі на північ. Росіяни у відповідь зруйнували мости, які українці використовували в одній із цих контратак, та інші мости через річку, намагаючись утримати свою лінію проти очікуваних продовження українських контрнаступальних операцій. Українські сили, ймовірно, все ще досить близько до шосе, щоб перешкодити його використанню в якості основного маршруту постачання, що потенційно підриває здатність росіян протистояти українським контрнаступам з півночі”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також додається, що російські війська поступово просувалися на північ від Слов’янська, але, ймовірно, ще не змогли взяти під контроль дорогу до Слов’янська. Ворожі війська поступово набиралися на північ від Авдіївки. 

Ворожі міліблогери висловлюють дедалі більше тривогу через загрозу контрнаступу українських військ у тих районах, які російські війська втратили пріоритет під час зосередження на Сєвєродонецьку. 

“Російські мілблогери все більше зосереджуються на відстеженні рівня українських контратак наприкінці травня. Проросійський Telegram-канал “Дмітрієв” (понад 100 тис. підписників) повідомив, що українські війська цілком здатні нанести “болючі та ріжучі удари” російським GLOC у Херсонській, Харківській та Запорізькій областях до липня-серпня через відсутність адекватні російські оборонні сили в районах.   Колишній офіцер Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії і мілблогер Ігор Гіркін заявив, що українські сили “намацують слабкість” в обороні Росії в Херсонській області. Російські міліблогери фактично критикують російське військове командування за те, що він ставить під загрозу російські територіальні здобутки в інших напрямках, так визначаючи пріоритет наступальної операції на Донбасі”, – додали в ISW.

Також наголошується, що Головне управління розвідки України (ГУР) 1 червня оголосило про запуск проекту “Луганський партизан”, щоб активізувати опір спробам Росії закріпити контроль над Луганською областю. Російський Telegram-канал повідомив, що МВС Росії відправляє у “відпустку” спецзагін своїх співробітників до Луганської Народної Республіки (ЛНР), що є ймовірною спробою посилити російську адміністративну присутність в ЛНР в обличчя. зростання внутрішнього та партизанського невдоволення. Український Генштаб додатково заявив, що російські війська перекинули батальйонну тактичну групу (БТГ) до Куп’янська, підконтрольного Росії міста на сході Харківської області по трасі Р07 у межах 30 кілометрів від адміністративного кордону Луганської області. 

“Куп'янськ знаходиться далеко від лінії фронту і йому не загрожує неминуча українська конвенційна атака. Взявши разом, повідомлення про розгортання співробітників МВС і БТГ свідчать про те, що російські сили передбачають опір партизанів проти їхніх спроб отримати контроль над Луганською областю. Російські війська продовжують підривати економічну життєздатність районів, які вони намагаються захопити”, – резюмували оглядачі.

Нагадаємо, 30 травня внаслідок обстрілів міста Святогірськ було завдано руйнування Свято-Успенській Святогірській Лаврі. Загинули двоє монахів цієї обителі та черниця, ще троє ченців поранено. 

Читайте: У Святогірській лаврі через обстріли окупантів загинуло двоє монахів та черниця, два корпуси зазнали пошкоджень

Фото: відкриті джерела, архів

КиївВлада

Вероніка Злацька

Теги: новини україни, війна росії проти україни, окупанти, ворог, рашисти, захист україни від рашистської навали, огляд останньої доби, експертна думка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.