понеділок, 19 серпня 2024 г.

Птицефабрика на Киевщине “попала” на 2 млн грн

Генеральной прокуратурой Украины проверено соблюдение природоохранного законодательства в деятельности ООО “Макаровская птицефабрика” (Макаровский район Киевской области).

Как следствие - начислено более 2 миллионов гривен убытков, причиненных незаконными выбросами загрязняющих веществ в атмосферный воздух и использованием водных ресурсов.

Относительно должностного лица общества 05.09.2012 возбуждено уголовное дело по ч.2 ст.240, ч.1 ст.241, ч.2 ст.365-1 УК Украины, информирует пресс-служба ГПУ.

Кроме того, в ходе этой проверки дана правовая оценка бездеятельности контролирующих органов. Также 05.09.2012 возбуждено уголовное дело по ч.2 ст.367 УК Украины относительно служащего Инспекции государственного архитектурно-строительного контроля в Киевской области. Из-за ненадлежащего выполнения им своих служебных обязанностей государству нанесен ущерб на сумму 3,5 млн. грн. недополученных штрафных санкций, которые необходимо было начислить за использование ООО “Макаровская птицефабрика” реконструированных объектов птицефермы без принятия их в эксплуатацию в установленном законом порядке.

По поручению Генеральной прокуратуры Украины прокурорами областного уровня проверялись вопросы состояния законности в сфере животноводства.

Проверки показали, что из-за отсутствия надлежащего государственного контроля почти треть предприятий (2,8 тыс. - из 8,4 тыс.) осуществляют свою деятельность в этой сфере без предусмотренных законом разрешительных документов на размещение отходов, специальное водопользование, добычу недр, выбросы загрязняющих веществ в атмосферный воздух.

Это приводит к незаконному использованию водных ресурсов, полезных ископаемых, загрязнения земель, атмосферного воздуха и в соответствии с требованиями закона является основанием для ограничения или остановки (временно) деятельности субъектов хозяйствования, а также влияет на эпизоотической ситуации в государстве и является причиной непоступления в бюджет значительных средств от уплаты экологического налога.

По результатам прокурорских проверок возбуждено 35 уголовных дел, принесено 123 протестов на незаконные акты, внесено почти тысячи документов реагирования по которым к ответственности привлечено 750 должностных лиц органов государственного контроля.

Напомним, как сообщалось ранее, в административных границах Бобрицкого сельсовета Киево-Святошинского района чистильщики озер незаконно добывали песок.

 

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.