середа, 3 липня 2024 г.

Прокуратура требует взыскать более 12 млн гривен с коммерческой структуры приближенной к экс-ректору налоговой академии Мельнику

Прокуратура требует взыскать более 12 млн гривен с коммерческой структуры приближенной к экс-ректору налоговой академии Мельнику

Прокуратурой Киевской области предъявлен ряд исков о взыскании в пользу государства более 12 млн гривен. Эти деньги были безосновательно уплачены государством по незаконному договору аренды реабилитационно-оздоровительного комплекса “Сосновый бор”, заключенным с коммерческой структурой приближенной к бывшему ректору налоговой академии Петру Мельнику.

Об этом KV стало известно из сообщения пресс-службы прокуратуры Киевской области.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Установлено, что реабилитационно-оздоровительный комплекс “Сосновый бор”, который находился в государственной собственности на балансе Национального Университета Государственной налоговой службы Украины, и использовался для обеспечения деятельности учебного заведения в качестве общежития для проживания студентов университета, в 2007 году передан частному учебному заведению.

Так, указанный объект недвижимости площадью почти 8 тыс кв м, расположенный в Ворзеле Киевской области, был передан частному заведению, учредителями и руководителями которого были близкие родственники ректора Национального университета Государственной налоговой службы Украины Петра Мельника.

В дальнейшем государственное учебное заведение вынуждено было арендовать это имущество и за период с 2009 по 2013 годы за счет средств Государственного бюджета Украины, оплатило арендную плату на сумму более 12 млн гривен.

Ирпенским отделом Киево-Святошинской местной прокуратуры заявлено 6 исков о признании договоров аренды недействительными и взыскании с Ирпенской финансово-юридической академии в форме общества с ограниченной ответственностью более 12 млн гривен незаконно уплаченной Университетом государственной фискальной службы Украины арендной платы.

Напомним, 15 февраля 2018 года суд взыскал с фирмы семьи бывшего ректора Национального университета государственной налоговой службы Петра Мельника в доход государства 1,39 млн грн. Эти деньги фирма получила от ВУЗа за предоставление ему в аренду его же общежитий. Фирма подала в суд заявление с просьбой рассрочить выплату этих средств.

Читайте: Суд обязал родственников экс-ректора Мельника “отдать” миллион гривен, полученный за сдачу налоговой академии ее общежитий

Как ранее сообщала KV, Генпрокуратура утверждала, что реабилитационно-оздоровительный комплекс “Сосновый бор” Ирпенский горсовет изначально незаконно переоформил на Национальный университет налоговой службы Украины. А вуз в свою очередь, якобы не найдя средств на содержание комплекса, решил продать его коммерческой структуре, что тоже было незаконным.  

Читайте: Университет налоговой службы окончательно лишился санатория “Сосновый бор”

Ранее суды первой и апелляционной инстанций удовлетворили исковые требования признали недействительным решения органа местной власти, которым изменен правовой статус недвижимого имущества, и вернули реабилитационно-оздоровительный комплекс “Сосновый бор” в государственную собственность.

Подробнее: Прокуратура Киевщины вернула государству оздоровительный комплекс в Ворзеле стоимостью 23 млн гривен

В кассационном пересмотре дела Высший хозяйственный суд Украины подтвердил законность требований прокурора и оставил в силе судебные решения.

Читайте: Прокуратура Киевщины направила в суд обвинительный акт в отношении экс-ректора налогового университета Мельника

Фото: fakty.ictv.ua

KиевVласть

Игорь Бровко

Теги: прокуратура, новости киева и киевской области, сосновый бор, налоговая академия, петр мельник

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.