четвер, 2 травня 2024 г.

Прокуратура через суд вернула нацпарку “Голосеевский” 25 земучастков стоимостью более 33 млн гривен

Прокуратура через суд вернула нацпарку “Голосеевский” 25 земучастков стоимостью более 33 млн гривен

Ирпенский городской суд Киевской области удовлетворил ряд исков об истребовании из незаконного владения граждан в пользу государства 25 земельных участков, расположенных в пределах национального природного парка “Голосеевский”. В ходе разбирательств областной прокуратуре удалось доказать, что они относятся к категории земель природно-заповедного фонда.

Об этом KV стало известно из сообщения пресс-службы Киевской областной прокуратуры.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“В ходе судебного разбирательства областной прокуратурой доказано, что указанные земельные участки относятся к категории земель природно-заповедного фонда и выбыли из владения государства помимо воли их действительного владельца – Кабинета Министров Украины”, – сказано в сообщении.

Отмечается, что в настоящее время обеспечено выполнение 25 таких судебных решений и в государственную собственность возвращено около 4 га земель, стоимость которых составляет более 33 млн гривен.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Напомним, Минзащиты окружающей среды в 2020 году значительно продвинулось в оформлении границ Национального природного парка “Голосеевский” (НПП “Голосеевский” создан указом президента в 2007 году и увеличен до площади 10,9 га указом 2014 года). За 1,2 млн гривен уже окончательно спасена от потенциальной застройки территория площадью почти 1,9 тыс. га и переданы для фиксации в Госземкадастре сведения о еще почти 6,5 тыс. га НПП. Явная задержка намечается только с оформлением территории парка площадью 2,6 тыс. га: из-за судебных тяжб с ООО “Авеста-Строй” за 2,6 га урочища “Бычок” была просрочена экспертиза проекта землеустройства. В министерстве затянувшийся процесс оформления границ НПП объясняют “неконструктивной” позицией Киевской горгосадминистрации (КГГА), сомнительными землеотводами минувших лет и отсутствием утвержденных границ столицы. 

Читайте: ООО “Авеста-Строй” окончательно изгнали из Голосеевского парка

Фото: страница НПП "Голосеевский"

КиевVласть

Оксана Олейникова

Теги: новости киевской области, новости киевщины, владельцы, парк Голосеевский, земучастки, иски, ирпенский суд, областная прокуратура

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.