п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Правительство Гончарука повысило планку расходов на коммуналку, при которых можно рассчитывать на получение субсидии

Правительство Гончарука повысило планку расходов на коммуналку, при которых можно рассчитывать на получение субсидии

С мая следующего года право на получение субсидии будут иметь те, у кого расходы на оплату жилищно-коммунальных услуг выше 20% совокупного дохода. На протяжение более двадцати лет эта норма была ниже – 15%. Таким образом, количество получателей субсидий в следующем году может заметно снизиться.

О новшествах в сфере правительственной политики субсидирования граждан KV стало известно из Постановления Кабинета министров №808 от 20 октября с.г. “О внесении изменений в постановления Кабинета Министров Украины от 21 октября 1995 г. № 848 и от 27 июля 1998 г. №1156”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Правительство Алексея Гончарука внесло изменение в постановление Кабмина Валерия Пустовойтенко, которое еще в 1998 году определило размер затрат на оплату жилищно-коммунальных услуг, при которых предоставляется жилищная субсидия. 

До сих пор этот размер составлял 15 процентов среднемесячного совокупного дохода домохозяйства. Теперь он будет составлять 20%: соответственно, повысится и размер обязательного процента платежа за коммунальные услуги.

Изменения в формуле начисления субсидий вступят в силу с 1 мая 2020 года (т.е. после отопительного сезона 2019/2020). Сам принцип начисления не изменился.

Вместе с тем, уже сейчас упрощены правила назначения жилищных субсидий детским домам семейного типа, военнослужащим, гражданам, старшим 60 лет. В частности, детские дома семейного типа смогут получить субсидию на сверхурочную площадь домов, а приобретенный ими автомобиль не приведет к потере субсидии. Прописаны и другие подобные нормы.

В 2019 году субсидии в Украине получили примерно 3,6 млн граждан (в минувшем году количество получателей субсидий было почти вдвое большим – 6,9 млн человек).

Читайте: Получателей льгот и субсидий ждут тотальные проверки

Как информировала KV, на прошлой неделе Верховная Рада (ВР) приняла закон, который ужесточает контроль за получателями пособий, льгот и субсидий. Для этого госорганы смогут использовать доступы к базам данных и источникам информации о финансовом и материальном положении граждан.

Под проверку, в частности, попадут получатели:

  • пенсий, льгот, субсидий, стипендий;

  • денежных выплат из государственного бюджета;

  • денежных выплаты из местных бюджетов, Пенсионного фонда или Фонда социального страхования.

Контроль за получателями субсидий и льгот будут осуществлять местные органы, осуществляющие государственный контроль за выплатами, а Министерству финансов оставляют право давать рекомендации этим органам.

Читайте: Рада дала старт тотальным проверкам получателей социальных пособий

Фото: “Правительственный портал”

КиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости киева, новости украины, кабинет министров, субсидии, Алексей Гончарук, премьер-министр

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.