середа, 24 квітня 2024 г.

Повышение пенсионного возраста не улучшит положения страны, - Андрей Карпенко

Повышение пенсионного возраста не улучшит положения страны, - Андрей Карпенко

Пенсионная реформа, предусматривающая повышение пенсионного возраста пока не продемонстрировала положительных результатов ни в одной стране мира. Вместе с тем, подобная реформа делает длиннее т.н. “карьерный лифт”.  Возможно, для преодоления дефицита пенсионного фонда Украине были бы выгоднее пойти альтернативным путем.

Об этом KV стало известно из комментария лидера Объединения “Сила Громад” Андрея Карпенко на его странице в Facebook.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Одно из условий следующих траншей МВФ - пенсионная реформа. В Украине она проводится не впервые и сводится к повышению пенсионного возраста. Это довольно спорная практика, которая еще не получила долгосрочных результатов ни в одной стране мира. В краткосрочной перспективе экспериментаторам станет легче. Кто-то считает, что это снизит нагрузку на налогоплательщиков, но облегчения не видно нигде. Налоговая нагрузка в этих странах не изменилась!”, - написал Андрей Карпенко.

По его словам, мы также не можем прогнозировать, как подобная реформа изменит нашу жизнь.

“Я имею в виду глобальные изменения. Например, повышение пенсионного возраста делает длиннее карьерный лифт. Если человек будет сидеть на своем посту на 5 лет дольше, образуется "пробка" для нового поколения. Второй момент - физиология и качество принятия решений. Мы все знаем, что с годами психика становится более ригидной, консервативной, в то время как высокоскоростной мир требует трансформации, гибкости. Сопротивление риска, изменениям, новым технологиям, инновациям - это физиология, от которой никуда не деться... Но никто об этом не думает. Украина не выбирает свой личный путь, мы каждый раз стараемся надеть чужие штаны, которые нам не подходят…”, - рассказал лидер Объединения “Сила Громад”.

Также Андрей Карпенко отметил, что в мире существует много интересных конструкций, которые решали схожие проблемы.

“И здесь вопрос к правительственным космонавтам и Гройсману: альтернативные варианты они изучали для преодоления дефицита пенсионного фонда?”, - резюмировал он.

Напомним, ранее KV уже писала о том, что Президент Петр Порошенко подписал закон "О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно пенсионного обеспечения отдельных категорий лиц из числа участников антитеррористической операции".

По информации пресс-службы АП, документом вносятся изменения в закон об общеобязательном государственном пенсионном страховании и предоставляется право на назначение пенсии по возрасту после достижения мужчинами 55 лет, женщинами - 50-55 лет военнослужащим, лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, которые принимали непосредственное участие в АТО в районах ее проведения при наличии страхового стажа не менее 25 лет для мужчин и 20 лет для женщин.

КиевVласть

Вероника Злацкая

Теги: андрей карпенко, объединение сила громад, пенсионная реформа

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.