вівторок, 23 квітня 2024 г.

Попов: “Я чувствую себя очень дискомфортно, что попал в такую глупую ситуацию”

Попов: “Я чувствую себя очень дискомфортно, что попал в такую глупую ситуацию”

Бывший глава Киевской городской госадминистрации (КГГА) и экс-регионал Александр Попов в ночь на 30 ноября 2013 года отдал распоряжение на монтаж новогодних конструкций на Майдане Независимости. Тогда это стало поводом для разгона Евромайдана силовиками и дальнейшей эскалации противостояния. Сегодня он сожалеет о случившемся и говорит, что та ситуация обернулась для него личной трагедией.

Об этом KV стало известно из интервью Александра Попова порталу "Наш Киев".

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

"Лично для меня эта цепочка событий стала настоящей трагедией, - сам факт того, что я поневоле стал их участником. Ведь установка елки – это рядовое мероприятие для городских властей при подготовке к Новому году. Но именно его сделали пусковым толчком", - сказал он.

Сейчас Попов заверяет, что тогда не мог даже предположить, что его распоряжение будет иметь такие катастрофические последствия.

"Я чувствую себя очень дискомфортно, что попал в такую глупую ситуацию. Всегда искренне говорил, и продолжаю говорить, - не мог тогда предположить, что это закончится разгоном людей с применением силы, нанесением телесных повреждений. Для меня это было полной неожиданностью, и я искренне сочувствую и переживаю из-за того, что случилось. Однако сейчас для меня очевидно, что ёлка была лишь поводом. Не было бы ёлки, был бы каток на следующий день. Не было бы этой ночи, была бы следующая. Это уже не имело значения. Был запущен механизм "власть плохая - ее надо менять", - сказал бывший председатель КГГА.

Если бы Попов знал, чем это все закончится, то, как минимум, не "стал слепым игроком в этих событиях", по его словам.

"У меня тогда выбора особо не было. Я надеялся, что ситуация подконтрольна с точки зрения общественного порядка, и не может быть никаких форс-мажорных обстоятельств", - подытожил он.

Напомним, в деле о разгоне Евромайдана бывший глава КГГА Александр Попов проходит как соучастник.

По версии следствия, в ночь на 30 ноября 2013 года он, в сговоре с бывшими замсекретаря СНБО Владимиром Сивковичем и начальником главка МВД в Киеве Валерием Коряком, приказал ввести на Майдан Незалежности коммунальную технику для монтажа новогодней елки.

Этот приказ стал предлогом для кровавого разгона участников акции протеста, которая в итоге переросла в настоящую революцию.

Обвинительный акт в отношении Александра Попова Генпрокуратура направила в суд 13 февраля 2015 года. На данный момент по делу продолжается опрос свидетелей и пострадавших.

Читайте: Генпрокуратура вызвала Кличко на допрос по делу Евромайдана

КиевVласть

Георгий Палуев

Теги: новости киева, кгга, евромайдан, попов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.