четвер, 18 липня 2024 г.

Политолог: “теневое правительство” поможет обосновать дальнейшее “стояние” Майдана

Заявления оппозиции о создании “теневого” правительства — это попытка занять чем-то скучающих активистов Майдана и дать ответ на вопрос: а что же делать Майдану дальше. 

Такое мнение высказал Вадим Карасев, руководитель Института глобальных стратегий.

“Теневое правительство” создается, чтобы занять каким-то отдельным политическим проектом Майдан. Потому что после достижения политического перемирия, с вступлением в силу закона об амнистии, возникает вопрос: а что дальше делать Майдану? Он будет и далее стоять, или каждое воскресенье собираться на вече, но Майдану нужно какое-то политическое оформление. Не может Майдан ведь просто так стоять или эволюционировать в сторону создания отрядов самообороны Парубия. Должна быть какая-то политическая форма. Поэтому и появилась идея альтернативного, “теневого” правительства”, — пояснил Карасев.

Он отметил, что альтернативное или “теневое” правительство станет лишь одним из многих политических проектов, которые лидеры парламентской оппозиции будут использовать в своей предвыборной гонке.

“УДАР, скорее всего, откажется от участия в “теневом” правительстве и сосредоточится на избирательной кампании Кличко. “Свобода” может избрать такую же стратегию своего политического выживания в условиях относительного политического мира и отсутствия острого противостояния на улицах Киева. Стратегия оппозиционных партий будет комбинированной. С одной стороны они будут держаться вместе там, где нужны совместные действия, особенно если учесть, что часто оппозиционеры объединяются по принципу “негативного консенсуса” — наличия общего врага в лице власти. Но если учесть, что уже набирает обороты президентская кампания, то оснований для скоординированных совместных действий у оппозиции будет все меньше”, — полагает эксперт.

Карасев добавил, что не всем оппозиционным политическим игрокам будет интересно участие в теневом правительстве, поскольку каждый из них видит себя будущим президентом.

“Если говорить об альтернативном правительстве, которое сформирует Майдан, очевидно, что на должность премьер-министра этого теневого правительства будет претендовать Яценюк. А что делать Кличко? Тогда нужно, чтобы был “альтернативный президент”, альтернативный председатель верховной рады, Тягныбок, например. Чтобы всем хватило должностей”, — сказал Карасев.

Теги: кличко, майдан, яценюк, оппозиция, самооборона, тягнибок, политолог, парубий, карасев

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.