п'ятниця, 16 серпня 2024 г.

Перед судом постане екскерівник “Держінформ’юста” у справі щодо заволодіння понад 7 млн гривень

Перед судом постане екскерівник “Держінформ’юста” у справі щодо заволодіння понад 7 млн гривень

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) скерував до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт стосовно колишнього керівника державного підприємства (ДП) “Держінформ’юст”, його заступника та двох керівників приватних компаній, яких підозрюють у заволодінні понад 7 млн гривень при закупівлі програмного забезпечення. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби САП.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“4 вересня 2023 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт стосовно колишнього керівника ДП “Держінформ’юст”, його заступника та двох керівників приватних компаній за обвинуваченням у заволодінні грошовими коштами у сумі понад 7 млн гривень ДП “Держінформ’юст”, – йдеться в повідомленні. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В САП повідомляють, що у межах досудового розслідування встановлено, що очільник держпідприємства спільно із заступником та керівниками приватних компаній, що зобов’язувалися здійснити поставку програмного забезпечення, протягом 2014-2016 років організував заволодіння понад 7 млн гривень, що належали державному підприємству та виділялися на придбання програмного забезпечення “TrueConf” для відеоконференцзв’язку територіальним органам юстиції і виконавчим службам.

“При цьому вказаним особам було достовірно відомо про відсутність поставок цього програмного забезпечення, незважаючи на що вони підписували первинні документи та здійснювали перерахування грошових коштів. У подальшому отримані кошти за ланцюгом фінансових операцій були легалізовані через довірених осіб та підприємства, які знаходилися в іноземних юрисдикціях”, – додають в САП. 

Дії колишнього керівника кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 КК України. Його заступнику та керівникам приватних компаній інкриміновано ч. 5 ст. 191 та ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

За вчинене особам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, 31 серпня суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) обрав запобіжний захід у вигляді застави у 805 тисяч гривень першому заступнику міністра аграрної політики та продовольства Тарасу Висоцькому. Посадовця підозрюють у розтраті понад 62 млн гривень під час закупівель продуктів в якості гуманітарної допомоги. 

Читайте: ВАКС обрав запобіжний захід першому заступнику міністра агрополітики Висоцькому 

Фото: Вечірній Київ

КиївВлада

Павло Башинський

Теги: новини києва, новини україни, суд, набу, сап, спеціалізована антикорупційна прокуратура, дп держінформ’юст, заволодіння державними коштами

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.