п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Памятник природы “Романовское болото” под угрозой исчезновения из-за застройки близлежащей территории (видео)

Памятник природы “Романовское болото” под угрозой исчезновения из-за застройки близлежащей территории (видео)

Ботанический заказник общегосударственного значения “Романовское болото”, может исчезнуть - на его границе построили дачный поселок, а недавно там взялись за возведение нового объекта. В свою очередь депутат Ирпенского горсовета уверяет, что местные власти не давали разрешение на землеотвод и строительство на этой территории.

Об этом KV стало известно из эфира программы “За київським часом” на телеканале “Центральный канал”, которая вышла 6 ноября 2018 года.

Вплотную к территории памятника природы, который находится возле села Романовка на территории Ирпеня Киевской области , не так давно построили дачный городок, по словам автора сюжета, ООО “Бучанского завода стеклотары” (*). А на днях одна из местных жителей Светлана Матушко (на фото) выявила там новую строительную площадку.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

По ее словам, строители уже занялись планировкой участка, в том числе завезли туда “50 машин песка”. Опасность ситуации заключается в том, что песчаная насыпь перекрывает отток воды из болота, что угрожает и уже построенных зданиям и, что самое главное, экологическому балансу заповедника.

“Здесь как раз первая, вторая террасы реки Любки, ее засыпают - это никогда добром не кончалось. Вода дальше поднимается, снизу здесь - метров 4-5 торфа, оно всё размякнет и поплывет”, - рассказал эколог и гидробиолог Владимир Паламарчук.

По словам активистов, строители уже вырезали дикие кусты, которые находились именного на природоохранной территории, и предполагают, что под застройку попадет и соседний участок леса.

В свою очередь депутат Ирпенского городского совета Богдан Мельничук заявил, что разрешение на землеотвод и строительство на этой территории местные власти не давали.

“В Ирпене многое делается задним числом - сначала делают, строят, продают, а потом это узаконивают”, - добавил он.

Активистам пока не удалось выяснить, кто является застройщиком и кем было все-таки выдано разрешение на строительство.


Как ранее сообщала KV, эпицентром строительного скандала в очередной раз стала гора Щекавица. На стыке Подола и Татарки, практически на вершине горы, по улице Лукьяновская, 19 строят многоэтажный жилой дом. Активисты считают, что это строительство ведется с нарушениями. Они заверяют, что возведение объекта в Центральном историческом ареале Киева ведется на земельном участке с целевым назначением “для индивидуального жилищного, гаражного и дачного строительства”. Также защитники культурного наследия не нашли подтверждения о выдаче разрешения на эту стройку органами охраны культурного наследия.

Читайте: Киевская гора Щекавица задыхается от застройки

* ТОВ “Бучанський завод склотари” (код ЄДРПОУ: 30530431)

Фото: скриншот с видео

KиевVласть

Катерина Борисенко

Теги: новости киева, строительство, ирпень, застройка, святошинский район, памятник природы, село романовка, романовское болото, угроза исчезновения

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.