понеділок, 27 травня 2024 г.

Олексій Чернишов: Програма “Велике будівництво” дає поштовх для розвитку економіки країни

Олексій Чернишов: Програма “Велике будівництво” дає поштовх для розвитку економіки країни

Поєднання інфраструктурних і соціальних державних проєктів – це головний спосіб досягти стабільного розвитку регіонів і відновлення національної економіки. Про це сьогодні у виступі на третьому Всеукраїнському форумі “Україна-30. Інфраструктура єднає” наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Соціальні проєкти Програми “Велике будівництво” в минулому році об’єднали країну та створили нові робочі місця.

Про це KV стало відомо з повідомлення пресслужби Київської облдержадміністрації (КОДА) з посиланням на матеріали Офісу Президента України.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Впродовж 2020 року одним з головних фокусів роботи Міністерства розвитку громад і територій була реалізація найбільш масштабної інфраструктурної Програми країни, ініційованої Президентом Володимиром Зеленським, – “Велике будівництво”.

В 2020 році Мінрегіону вдалося реалізувати 320 проєктів по всій Україні: 114 шкіл, 100 дитячих садочків та 101 спортивний об’єкт, хоча першочергове завдання було 100/100/100.

“Програма “Велике будівництво” розпочалась у важкий для країни рік економічного спаду, об’єктивно спричиненого світовою пандемією коронавірусної хвороби. В той же час економічні дослідження та міжнародний досвід свідчать, що саме інвестиції держави в розбудову власної інфраструктури в перспективі стають тим поштовхом для економічного відродження країни, якого ми зараз так потребуємо”, – зазначає Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Інвестиції в еквіваленті 2% від ВВП в будівництво шкіл і медичних установ можуть підвищити загальний рівень зайнятості на 3-4%, що в свою чергу дасть істотний приріст економічних показників.

Окрім того, за оцінками групи Ukraine Economic Outlook, якби в 2020 році програми “Велике будівництво” не було, падіння реального ВВП за підсумками минулого року могло б бути вдвічі більшим – 8-9%, проти передбачуваних мінус 5%.

“Поєднання інфраструктурних і соціальних державних проєктів – це головний спосіб досягти стабільного розвитку регіонів і відновлення національної економіки”, – наголошує Олексій Чернишов.

Інвестиції держави в розбудову соціальної інфраструктури це також суттєва підтримка українського бізнесу. Наприклад, до виконання робіт на 320 проектах, реалізованих Мінрегіоном в рамках Програми “Велике Будівництво-2020”, було залучено 288 українських компаній в усіх регіонах України.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

За словами Міністра, окрім економічних переваг, програма Президента України “Велике будівництво” дійсно показала, що держава здатна якісно та доволі швидко втілювати важливі соціальні проекти, що сприяють об’єднанню країни. Завдяки реалізованим Мінрегіоном проектам, створено 9,5 тисяч нових навчальних місць, а майже 66 тисяч українських школярів отримали покращені умови для навчання. Також створено 5,8 тис. нових місць у дитячих садочках, а майже 15 тис. дошкільнят тепер будуть виховуватися у покращених умовах. І загалом 8 мільйонів українців отримали доступ до нової якості спортивної інфраструктури.

На початку осені минулого року також розпочалися роботи по реконструкції та капітальному ремонту приймальних відділень опорних лікарень. І за пів року нам вдалося повністю завершити будівельні роботи в 150 відділень, які сьогодні вже готові до встановлення спеціалізованого обладнання, такого як комп’ютерні томографи та ангіографи. Переважна більшість цих відділень,  а саме 126, розташовані в лікарнях, що приймають ковідних хворих.

Читайте: На Київщині продовжать розвивати інфраструктуру в рамках програми “Велике будівництво”

Фото: КОДА

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: новини україни, новини київщини, новини київської області, позиція, кода, василь володін, велике будівництво, олексій чернишов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.