середа, 17 липня 2024 г.

Олег Бахматюк: Реструктуризации долгов моих банков сопротивлялась лично Гонтарева

Олег Бахматюк: Реструктуризации долгов моих банков сопротивлялась лично Гонтарева

Собственник и руководитель агрохолдинга “Укрлэндфарминг” Олег Бахматюк в течение более, чем года добивался проведения переговоров с Национальным банком о реструктуризации 19 млрд грн. долгов своих банков “Финансовая инициатива” и “ВиЭйБи Банк” перед государством.

Об этом KV стало известно из интервью Олега Бахматюка агентству “Интерфакс-Украина”.

“Конструктивная идея, которая была предложена Нацбанку, но не была услышана. Я готов полностью погасить все долги “ВиЭйБи Банка” и “Финансовой инициативы”, но Нацбанк даже не хочет садиться за стол переговоров. Было страшное сопротивление руководства: Гонтарева не хотела абсолютно этим вопросом заниматься”, - отметил он.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Олег Бахматюк напомнил, что предложил НБУ переговоры о бездисконтной выплате акционером долгов банкам.

“Приводили четкую аргументацию: уважаемые, вы можете любить или не любить Бахматюка, однако в "Укрлэндфарминге" работает 37 тысяч людей, холдинг платит в год 2,5 млрд грн налогов, еще 2,5 млрд - это фонд зарплаты, объем производства - 1,2% ВВП. Кроме того, опыт продажи активов через Фонд гарантирования вкладов показывает, что активы не продаются даже за 5% от балансовой стоимости, тогда как мы предлагаем 100% через 10 лет. Давайте сделаем то, что поможет государству возместить потери и наполнить бюджет”, - привел он свои аргументы.

Отсутствие решения по реструктуризации не дает компании развиваться и привлекать инвестиции, однако при этом предприятия продолжают гасить свои обязательства перед иностранными кредиторами, сообщил Бахматюк.

“Мы стучим во все двери и говорим: возьмите у нас деньги, дайте нам возможность говорить с потенциальным стратегическим инвестором. Мы открыты: есть реальные активы, и в этом уже никто не сомневается, и на эти реальные активы, в первую очередь, были потрачены зарубежные кредиты. Казалось бы, после нашего предложения ответом должно было быть: уважаемый, давай бизнес-модель возвращения 20 млрд грн. … Но нет, нужно включить все методы борьбы - внешние и внутренние, нанять сто юристов, потратить серьезные деньги, и в итоге прийти к тем же активам, которые уже заложены перед иностранными кредиторами”, - подчеркнул предприниматель.

По его словам, он не хочет повторить судьбу агрохолдинга “Мрия”, где стоимость долга снизились до 1-2%, а компания ужалась в объемах в три-четыре раза.

“Укрлэндфарминг” раз в семь больше, чем “Мрия”, и я никуда не бегу. … за последние годы заплатили кредиторам $507 млн, то это о чем говорит – что мы не собираемся бежать и хотим сохранить компанию. Ведь если верить обвинениям, то мы могли эти деньги не платить… С внешними кредиторами я и так веду переговоры. И без Национального банка. Конечно, внешние кредиторы будут успокоены больше, когда вопрос с НБУ будет решен. Долги внешних кредиторов обеспечены”, - предлагает Олег Бахматюк.

Продолжение попыток провести переговоры о собирается начать уже с новым главой НБУ.

У меня еще есть сила и дух, и надежда эту ситуацию довести до логического завершения. Я готов нанять уважаемую компанию, лучших переговорщиков. Нацбанк пусть наймет другую. И они сядут за стол и сделают бизнес-модель… Я хочу быть услышанным. Разговаривать не просто с новым главой Национального банка, а со здравым смыслом, который работает во всем цивилизованном мире.” - говорит Олег Бахматюк.

Читайте: Несмотря на кризис, Бахматюк планирует прибыль Ukrlandfarming на уровне 10-15%

Фото: соцсети

KиевVласть

Алексей Ветров

Теги: новости киева, новости компаний, нацбанк, Олег Бахматюк, агрохолдинг, реструктуризация долгов, укрлэндфарминг

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.