понеділок, 27 травня 2024 г.

На столичному Подолі ще одну будівлю першої половини XIX століття готують до “реконструкції” (фото)

На столичному Подолі ще одну будівлю першої половини XIX століття готують до “реконструкції” (фото)

У Подільському районі Києва на вулиці Набережно-Хрещатицькій, 13, мають намір збудувати офісний центр на місці майстерень старого річкового порту. Будівлю, яка є найстарішим представником архітектурного ансамблю вулиці, вже обнесли парканом та готують до "реконструкції".

Про це, як передає KВ, йдеться в дописі активіста та борця за збереження історичних будівель Києва Дмитра Перова.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Ні дня без реконструкцій! Під загрозою знищення опинилися майстерні старого річкового порту. Одноповерхові на першій лінії забудови – вони є представником промислової архітектури Подолу першої пол. ХІХ ст.”, – йдеться в дописі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як зазначив Перов, будинок не є пам’яткою, але знаходиться на території Історико-архітектурного заповідника “Стародавній Київ”. Будівля є найстарішим представником всього архітектурного ансамблю вулиці. 

“На паспорті об'єкта зазначено – реконструкція, так само під виглядом реконструкції вчора (10 серпня – КВ) знищили найстаріший дерев'яний будинок Подолу на Ярославській”, – зауважив активіст.

Він застережує, що будівлю старого річкового порту також можуть демонтувати.

Дозвіл на реконструкцію надала Державна інспекція архітектури та містобудування України у грудні 2022 році. Початок будівництва – другий квартал 2023 року, роботи планують закінчити у 2025 році. 

Нагадаємо, на вулиці Ярославській 10 серпня забудовник зніс 200-річну садибу, яка була зразком київської житлової деревʼяної забудови ХІХ ст. Активісти зазначають, що будинок на Ярославській 13,Б  це садиба, яка є зразком першої забудови Подолу після великої пожежі 1811 року. Побудова датується орієнтовно першою половиною ХІХ ст.

Читайте: На Подолі вночі знесли 200-річний будинок

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом знесення будинку. Поліція розслідує факт самоправства та має на меті перевірити документи власника.

Читайте: У Києві правоохоронці розслідують знесення 200-річного будинку на вулиці Ярославській

Як інформувала KВ, активісти заявили, що Мінкульт ще в березні видав забудовнику погодження на “реконструкцію” знесеного історичного будинку. У свою чергу мер Києва Віталій Кличко заявив, що міська влада готує звернення до правоохоронних органів щодо перевірки законності дій  власника по знесенню 200-річного будинку по вулиці Ярославська, 13 Б. Також буде ініційовано розірвання Київрадою договору оренди на згадувану будівлю.

Читайте: На знесення 200-річного будинку на Подолі міська влада не давала жодних дозволів чи погоджень, – Кличко

Слід зауважити, це не перший випадок знищення “занедбаних” пам’яток архітектури у столиці та зокрема на Подолі. Ввечері, 3 серпня, на вулиці Волоська 5, загорівся будинок 1833 року побудови, який є історичною пам’яткою. Активісти заявили, що це дуже схоже на підпал, до речі вже третій з 2018 року, та звинуватили у підпалі будівельну мафію. Гасити пожежу ДСНС заважав “низький тиск в у водомережі”. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом підпалу. У поліції запевнили, що в рамках провадження призначено відповідні експертні дослідження та проводяться заходи по встановлення осіб, причетних до цього злочину.

Читайте: У Києві горіла архітектурна пам’ятка першої половини XIX століття

Фото: Facebook Дмитра Перова

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини києва, реконструкція, поділ, знесення, спадщина, історичні пам’ятки, вулиця набережно-хрещатицька, пам’ятки архітектури

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.