понеділок, 20 травня 2024 г.

На Київщині відкрили одне з найбільших шкільних укриттів

На Київщині відкрили одне з найбільших шкільних укриттів

У вівторок, 3 жовтня, у підвальному приміщенні Юрівського ліцею Гатненської громади відкрили укриття подвійного призначення. Загальна площа облаштованого сховища складає 725 м.кв та може вміщувати до 700 осіб одночасно. Сама школа навчає 365 учнів Гатненської громади, переважно з сіл Юрівка та Віта-Поштова.

Як повідомляє кореспондент KВ, укриття містить чотири зали з необхідним набором меблів та інтерактивними комплексами, три кімнати для співробітників школи, дві роздягальні та шість санвузлів. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Новозбудоване укриття проінспектував очільник КОВА Руслан Кравченко, заступниця голови КОВА Жанна Осипенко та заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимур Ткаченко.

Крім цього сховище містить два виходи, один з яких облаштовано для осіб з особливими потребами. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Повідомляється, що укриття перебуває під постійним відеонаглядом. Під час навчального процесу в сховищі можуть перебувати тільки учні Юрівського ліцею. Після завершення занять в укриття можуть ховатись й мешканці громади – за приміщенням закріплено відповідальну особу, що контролює вхід і вихід в укриття.

Також сучасне сховище має системи вентиляції, водопостачання та каналізації. У підсобних приміщеннях знаходяться запаси питної води, продуктові набори, медичні аптечки, ковдри, спальні мішки, розкладачки та каремати. На випадок блекауту укриття також облаштовано генератором. 

Основна особливість нового укриття – його подвійне призначення. Після української Перемоги там зроблять простір для спортивного дозвілля. Зали планують переобладнати під заняття боксом, гімнастикою та іншими видами спорту. 

Укриття було облаштоване за кошти КОВА та Гатненської громади. Усього, побудова такого сховища коштувала бюджетам 12 900 000 гривень. КОВА виділила з цієї суми 6 мільйонів гривень.

У КОВА звітують, що заклади освіти Київщини майже повністю забезпечено укриттями: наразі в регіоні облаштовують  65 укриттів, які розраховують завершити до кінця року.

“Заклади освіти Київщини майже повністю забезпечені укриттями – залишилось біля 10 відсотків роботи. Щоб повністю покрити цю потребу, вистачить ще 3-6 місяців. Але це питання фінансування й проектно-кошторисної документації. Проект розробляється понад місяць, інша документація після проходження експертизи – до 3-х місяців. Сьогодні змінюються підходи до укриттів, норми будуть більш суворими. І це може вплинути на терміни реалізації проєктів.  Ми активно використовуємо кошти державного та обласного бюджетів на побудову укриттів і до кінця року плануємо завершити роботи у 65 укриттях. Загалом, за 2023 рік КОВА виділила більше 100 мільйонів гривень на побудову укриттів. Крім того, Уряд виділив субвенцію понад 160 млн грн, ще  30% до цієї суми надали громади для співфінансування. Процес йде, й ми дякуємо ЗСУ та платникам податків за можливість втілювати такі плани в життя”, – розповів Руслан Кравченко у коментарі KВ.

На думку заступника Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимура Ткаченко, столиця та пристоличний регіон демонструють гарні темпи в забезпеченні освітян укриттями. Заступник зазначає, що важливу роль у цьому процесі грають правильні рішення на місцях.

“Можу констатувати, що Київська область та Київ мають непогані темпи у забезпеченні закладів освіти укриттями. Є регіони, де ситуація гірша, зокрема частково окупована Донецька область, або Харків, де теж проводиться велика робота, але, на жаль, неможливо повністю запустити освітній процес через ризик обстрілу балістичними ракетами. Ситуація різна в усіх регіонах, але динаміка гарна, сподіваюсь, на місцевому рівні депутати будуть приймати правильні рішення і виділяти кошти на побудови нових укриттів”, – прокоментував Ткаченко. 

Як раніше писала KВ, у четвер, 28 вересня, у місті Біла Церква відбувся форум представників усіх ланок бізнесу пристоличного регіону “Економіка, яку не зупинити”. Основною метою форуму стало посилення комунікації влади та підприємців. Серед спікерів на заході були присутні представники Київської обласної військової адміністрації, комітетів Верховної Ради та Міністерств економіки, освіти й цифрової трансформації.


Читайте: Бізнес наживо: у Білій Церкві пройшов форум для підприємців “Економіка, яку не зупинити”

Фото: KВ

КиївВлада

Анастасія Олійник

Теги: новини київщини, новини київської області, кова, укриття, руслан кравченко, заклади освіти, гатненська громада, юрівський ліцей, андрій сташків

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.