четвер, 2 травня 2024 г.

Мінкульту вдалось в суді захистити Софію Київську від “забудовників-реконструкторів”

Мінкульту вдалось в суді захистити Софію Київську від “забудовників-реконструкторів”

У вівторок, 5 березня, Міністерству культури та інформаційної політики України (МКІП) вдалося в суді відстояти свою позицію щодо захисту пам’ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Софії Київської від загроз, пов’язаних з так званою “реконструкцією” готельно-офісного комплексу “Прага”. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби МКІП.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з повідомленням, Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 серпня 2020 року та прийняв нове рішення, яким повністю відмовив у задоволенні позовних вимог ПрАТ “Л-Капітал”. Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення.

В міністерстві нагадали, що в березні 2020 року Приватне акціонерне товариство “Л-Капітал” звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства культури України (правонаступник – Міністерство культури та інформаційної політики). 

У цьому позові забудовник просив визнати протиправною відмову та надати погодження проєктної документації, щодо реставрації та реконструкції з пристосуванням нежитлової будівлі та надбудовою нежитлової будівлі готельно-офісного комплексу “Прага”. Також просили надати відповідні дозволи на проведення робіт. Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 серпня 2020 року  позовні вимоги ПрАТ “Л-Капітал” були повністю задоволені. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

МКІП оскаржував судові рішення в апеляційному та касаційному порядку. Зазначається, що попри висновки ЮНЕСКО та заборони, будівельники продовжували втілювати свій проєкт і навіть звертались до поліції з вимогою розпочати кримінальне провадження проти МКІП.

“Проведення реставрації нежитлових будівель по вулицях Володимирській, 36 та Золотоворітській, 11 у запланованому вигляді призвело б до негативного впливу на візуальне сприйняття об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – компонента “Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди”, але у МКІП були відсутні законні підстави для погодження такого проєкту. Це також могло порушити гармонійну історичну вісь, яка пролягає по вулиці Золотоворітській, забезпечуючи перспективний вид на купол Дзвіниці ансамблю Софії Київської”, – розповіли у міністерстві.

До розгляду цієї справи залучили Кабінет Міністрів України в особі Міністерства юстиції України, а також Департамент охорони культурної спадщини КМДА. Водночас завдяки зверненню Уряду до Верховного Суду вдалося відновити розгляд справи. Адже спроба виграти цей судовий процес стала останньою можливістю захистити культурну спадщину світового значення в рамках судової справи. 

Раніше KВ повідомляла, що у Шостому апеляційному адміністративному суді розглядається справа Національного заповідника “Софія Київська”. Пам'ятка архітектури могла постраждати через проведення у буферній зоні заповідника робіт з реконструкції готельного комплексу “Прага”. Також заповідник міг втратити статус Світової спадщини ЮНЕСКО.

Читайте: В апеляційному адмінсуді вирішується питання щодо захисту заповідника “Софія Київська” від забудовників

Фото: МКІП

КиївВлада

Бровко Ігор

Теги: новини києва, суд, реконструкція, юнеско, мінкульт, забудовник, софія київська, міністерство культури та інформаційної політики україни, готель прага

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.