субота, 17 серпня 2024 г.

Медведько заявил, что в ближайшие дни в КГГА грядут новые аресты

Уголовные преследования высокопоставленных чиновников КГГА, проштрафившихся деятелей “Киевводоканала”, “Киевгаза”, “Киевгорстроя”, других предприятий, похоже, свернуты не будут. Скорее, наоборот.

 

Такой месседж послал вчера генпрокурор Александр Медведько по завершении коллегии ГПУ. “Сотрудниками МВД, СБУ, ГНА возбуждены уголовные дела — и фактовые, и против конкретных лиц, — заявил он. — Уже арестованы 8 чиновников, с 14-ти взята подписка о невыезде, 22-м предъявлены обвинения. Кроме того, поданы иски о взыскании средств за незаконное обращение акций ряда предприятий, и суммы исковых требований колеблются от 10 до 100 млн грн.”.

Такую активность генпрокурор объясняет не сменой власти в стране и не политическими мотивами, а поступлением серьезной информации от контролирующих органов, на которую нельзя не реагировать. “Будет информация в адрес руководителей — начнем и их привлекать к ответственности”, — заверил Медведько.

Но на уточнение, кого арестуют в ближайшие дни, попросил не загонять его в глухой угол: “Я не знаю, кто следующий, это известно только следователю, который ведет дело и отрабатывает свою тактику, а также начальнику Главного следуправления”.

По словам генпрокурора, из-за прорех в законодательстве фигурантам уголовных дел становится известно о грозящих санкциях раньше... правоохранителей. Так, о разрешении суда провести обыск дома у секретаря Киеврады Олеся Довгого сообщили в интернете, и теперь в таком обыске просто нет смысла — за это время хозяин квартиры мог там и паркет перестелить...

Напомним, в понедельник, когда информация о грядущем обыске в квартире Довгого стала известна СМИ, он сделал несколько заявлений, что его никто не обыскивал.

Правоохранители не делают поблажек чиновникам. Вчера состоялось заседание суда, на котором было решено продлить на 2 месяца содержание под стражей начальника главка охраны культурного наследия Руслана Кухаренко. Он сейчас находится в Лукьяновском СИЗО.

По словам его матери, он сидит в четырехместной камере (все места заполнены), условия содержания — удовлетворительные: там чисто и светло. Мать и супруга, которая ждет ребенка, передают ему через адвокатов одежду и еду, включая фрукты. Пока не известно, когда они смогут его проведать.

Как сказали источники в СИЗО, в таких же условиях сидят и другие чиновники из городской власти.

Сегодня

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.