п'ятниця, 16 серпня 2024 г.

Лише за допомоги обласного бюджету можна очистити водойми в Калиті та Великодимерці, - депутат Шкуро

Лише за допомоги обласного бюджету можна очистити водойми в Калиті та Великодимерці, - депутат Шкуро

Єдиний шлях для швидкого вирішення проблем очистки водойм у Великодимерській та Калитянській громадах – включення відповідних проєктів до обласної екологічної програми на наступний рік.

Про це, як дізналася KV, повідомила на сторінці в “Фейсбук” депутатка Київської обласної ради від “Європейської Солідарності” Алла Шкуро.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За її словами, майже в кожній громаді області, яку інспектувала тимчасова комісія облради з контролю за водними об’єктами, актуальною є проблема забруднення озер та ставків.

“Замулення, заростання очеретом прибережної смуги,  заболочення – в такому стані велика частина водних перлин Київщини. Досить часто повноцінних очисних заходів не проводилося по кілька десятків років, а зусилля місцевої влади не дають результату”, – розповіла депутатка.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

За словами Шкуро, з проблемою очистки місцевих водойм комісія зіткнулася у двох громадах Броварського району. Так, гостро стоїть проблема очистки ставка Піщанка в Великодимерській громаді. 

“Ставок Піщанка в селі Гоголів Великодомерської ОТГ – фактично єдине місце відпочинку в громаді. На жаль, нинішній його стан не тільки не дозволяє безпечно відпочивати, а й свідчить про те, що якщо не докладати зусиль, ставок може просто зникнути. Місцеві активісти та влада неодноразово пробували вирішити проблему, але без залучення спеціальної техніки та фахівців її вирішити неможливо”, – констатує депутатка.

Ідентична ситуація, за словами Шкуро, з озером Попівка в містечку Калита. 

“Саме тут місцеві мешканці святкують Водохрещу взимку, а влітку купаються та ловлять рибу. Як ми пересвідчилися на місці, всі ці розваги можуть стати недоступними та небезпечними, оскільки озеро заболочене, а прибережна смуга заросла очеретом”, – зазначила депутатка.

На її думку, вирішити ці проблеми своїми силами місцеві влади не можуть, оскільки громади не багаті, а проєкти з очистки водойм дорогі.

“Без допомоги обласної ради не впоратися”, – переконана депутатка “ЄС”.

Втім, за словами Шкуро, зараз все залежить від місцевої влади. Для того, аби проєкти з очистки водойм отримали шанс потрапити до обласної екологічної програми, потрібно, аби місцева влада їх оперативно виготовила.

“Єдиний шлях для швидкого розв'язання проблем очистки водойм – включення відповідних проєктів до обласної екологічної програми на наступний рік. Для цього потрібно, щоб громади оперативно виготовили проєкти. Тоді з’явиться шанс потрапити до обласної програми, та у разі успішного голосування в обласній раді, вже в наступному році проєкти можуть бути реалізованими”, – пояснила депутатка.

Нагадаємо, як писала KV, у вересні 2021 року в ході засідання сесії Київської обласної ради 9 вересня депутатка Алла Шкуро від “Європейської Солідарності” була відзначена орденом “За заслуги”.

Читайте: Київська обласна дитяча лікарня потребує капітального ремонту даху, – депутат Семенова

Фото: пресс-служба 

КиевVласть

Ілля Мандрикін

Теги: новости киевской области, новости киевщины, мнение, позиция, киевоблсовет, буча, кос, европейская солидарность, власть киевщины, ес, инспекция, водоемы, татьяна семенова, алла шкуро, киевская областная детская больница

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.